در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511896 تاریخ : 1399/02/10-11:14:55
,1,
امسال با سود بیشتری به مجمع «وبصادر» خواهیم رفت

تازه ترین پیش بینی ها از وضعیت سهام بانک صادرات ایران در گفت و گو با معاون مالی بانک:

امسال با سود بیشتری به مجمع «وبصادر» خواهیم رفت

معاون مالی بانک صادرات ایران گفت : پیش بینی می کنیم که امسال با سود بیشتری به مجمع بانک خواهیم رفت و انتظار داریم تا قبل از برگزاری مجمع امسال، نرخ سهم بانک صادرات ایران به میزان قابل توجهی بالا برود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل ازروابط عمومی بانک صادرات ایران، با بیان این مطلب، در خصوص پیش بینی وضعیت سهم بانک صادرات ایران در بازار سرمایه طی سال 99 گفت: تا پیش از تحرک اخیر بازار سرمایه و استقبال قابل توجه مردم، انتظار ما این بود که تا قبل از برگزاری مجمع سال مالی 98 (در سال 99)، نرخ سهم به 140 تا 150 تومان برسد. مسلمأ ویژگی های مهم بانک از جمله بالا بودن ارزش ذاتی (NAV) وبصادر، قدمت، دوام و گستردگی شعب بانک، زمینه این افزایش را فراهم کرده است.
فاضلی در تشریح شرایط عمومی بازار سرمایه و احتمال تاثیر پذیری «وبصادر» از افزایش شدید تقاضا در این بازار نیز تاکید کرد: سخنان مطرح شده اخیر در زمینه حبابی بودن برخی سهم ها در بازار سرمایه در خصوص بانک صادرات ایران و سهم هایی از این جنس، مصداق ندارد و تردید ندارم که سهام بانک صادرات ایران متناسب با این موج پیش نمی رود. در واقع افزایش نرخ «وبصادر» به شرایط خود بانک مربوط است. گواه این ادعا روند رو به بهبود عملکرد بانک و تبدیل زیان هر سهم در صورت های مالی تا سال 1397 به میزان 169 ریال به سود طی سال 98 است به گونه ای که در صورت های مالی میاندوره ای شش ماهه و 9 ماهه سال 98 به سه ریال و پنج ریال سود رسیده ایم و پیش بینی می کنیم که امسال با سود بیشتری به مجمع خواهیم رفت و این روند پیام خوبی برای سهامداران است. بر اساس تجربیات اینجانب، در حوزه حسابداری و حسابرسی و تجزیه و تحلیل صورت های مالی، به نظر می رسد وضعیت بانک صادرات ایران در پایان سال 99 به مراتب بهتر از سایر شرکت های موجود در بازار سرمایه خواهد بود و از رتبه قابل قبولی در بین 10 شرکت برتر برخوردار خواهد شد.
معاون مالی بانک صادرات ایران روند افزایشی قیمت سهم را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: حفظ سرمایه سهامداران برای ما ارزش دارد. از این رو به صورت معنی دار و سیستماتیک مراقب سهم بانک هستیم تا هیجانات بازار و هجوم توده وار به این سهم و سهامدارانش آسیب نزند. در این راستا از امکانات بالقوه بانک منجمله شبکه مویرگی آن استفاده می کنیم. بانک صادرات شبکه گسترده ای است به نحوی که اگر بخواهیم اقدامی رادر حوزه خدمات بانکی در کشور رقم بزنیم، ظرف چند دقیقه در سطح کشور قابل اجرا است. این گونه گستردگی در دنیا در هر صنعتی به عنوان یک مزیت شناخته می شود و بانکداری نیز از این مزیت مستثنی نیست. با سیاست ها واستراتژی های مدیریت بانک، و با استفاده از امکانات فوق به عنوان یکی از ابزارهای موجود شرایط برای سودآوری ریشه ای و معنی دار از طریق افزایش منابع و مصارف برای بانک صادرات در آینده ای نه چندان دور قابل دسترس و دست یافتنی است.
معاون مالی بانک صادرات ایران تشکیل صف خرید «وبصادر» توسط حقیقی های بازار سرمایه را نیز ناشی از نگاه ویژه به سهم بانک عنوان کرد و افزود: نگاه عموم سهامداران همواره به واقعیت بانک ها است.
وی گفت: سود سرمایه و ارزش ذاتی بانک با نرخ های فعلی سهم قابل مقایسه نیست و سهامداران حقیقی عمدتا این واقعیت را می دانند.
فاضلی اظهار کرد: تا زمانی که زیان انباشته داشته باشیم، سودی تقسیم نخواهیم کرد.
وی تاکید کرد: زیان انباشته بانک ماندنی نیست البته به سرعت هم قابل حذف نیست در عین حال شیب رشد با یک روند منطقی تداوم خواهد یافت و روند فعالیت جاری بانک، کاهش آتی آن را تایید می کند. در سال 99 به طور 100 درصد شاهد کاهش بخش هایی از آن خواهیم بود.
وی در خصوص دریافت بخش دیگری از مطالبات بانک از شرکت های دولتی و اشخاص حقیق و حقوقی در قالب اسناد تسویه خزانه نیز اظهار کرد: در سال 98 با وجود برخی محدودیت ها مبالغی از این مطالبات تسویه شد و انتظار می رود در سال 99 با تمهیداتی که در حوزه بانکداری معاونت شرکت های دولتی، بانک ها و بیمه های وزارت امور اقتصادی و دارایی در نظر گرفته شده تسویه مطالبات بانک ها از شرکت های مذکور در قالب اسناد تسویه با مطالبات بانک مرکزی از بانک ها، به صورت قابل توجهی صورت پذیرد.
فاضلی همچنین از آماده شدن صورت های مالی شرکت اصلی و تلفیقی در آینده نزدیک خبر داد و گفت: متاسفانه به دلیل شرایط شیوع بیماری کرونا، حسابرسان موفق به حضور در تعداد زیادی از شرکت های بورسی نشده اند و ممکن است روند حسابرسی برخی شرکت ها با تاخیر همراه شود که البته با توجه به رایزنی های صورت گرفته، شرایط مطلوب برای دسترسی حسابرسان در بانک فراهم شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 134
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران