سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 464334 تاریخ : 1398/02/22-10:16:21
,5,21,
آمریکا نمی‌تواند صادرات محصولات پتروشیمی ایران را محدود کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی:

آمریکا نمی‌تواند صادرات محصولات پتروشیمی ایران را محدود کند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا نمی‌تواند صادرات محصولات پتروشیمی ایران را محدود و تحریم کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، عبدالحمید خدری با بیان اینکه محصولات پتروشیمی ایران در دنیا مشتریان فراوانی دارد، گفت: فشار مالی آمریکا به کشورهای خریدار محصولات پتروشیمی ایران نمی‌تواند مانعی بر سر راه خرید این محصولات شود، زیرا آنها به این محصولات نیاز دارند و تولید بسیاری از محصولات نیز منحصر به ایران است.

وی با بیان اینکه محصولات پتروشیمی در داخل نیز مشتری دارد، افزود: نمی‌توان تهدید آمریکا را چندان موثر و حائز اهمیت دانست، بنابراین می‌توان این تهدید را نیز به فرصت تبدیل کرد. حجم صادرات قابل‌توجه محصولات پتروشیمی ایران به دنیا و سابقه طولانی در بازارهای بین‌المللی نشان می‌دهد به‌راحتی نمی‌توان این محصولات را از بازارهای جهانی حذف و محصولات دیگری را جایگزین آن کرد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استقبال از محصولات پتروشیمی در سال‌های اخیر در بازارهای جهانی سیر صعودی داشته و نقش این محصولات در تمامی ابعاد زندگی مردم افزایش یافته است؛ همچنین کیفیت بسیار بالای محصولات پتروشیمی ایران دلیل دیگری برای استقبال از این محصولات در بازارهای بین‌المللی است.

خدری عنوان کرد: آمریکا نمی‌تواند کشورهای خریدار محصولات پتروشیمی ایران را وادار به نخریدن این محصولات از ایران و از دست دادن منافع ملی‌شان کند؛ ضمن آنکه جایگزین کردن محصولات پتروشیمی ایران به‌راحتی ممکن نیست و هر کشوری نمی‌تواند اقدام به تولید این محصولات کند.

وی در خصوص اهمیت و جایگاه آرایش جنگی وزارت نفت در شرایط کنونی نیز گفت: این جنگ به گونه‌ای است که وزارت نفت نمی‌تواند دستاوردهای خود را علنی کند و از طرفی نیز نمی‌تواند روش‌ها و حتی کلیات عملیات خود را تشریح کند. بنده نیز معتقدم نباید آرایش جنگی وزارت نفت علنی شود.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 197
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه