صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521035 تاریخ : 1399/07/19-16:33:14
,15,
امروز پنج نمایشگاه پستی آغاز به کار کرد

به مناسبت روز جهانی پست:

امروز پنج نمایشگاه پستی آغاز به کار کرد

مدیرعامل شرکت ملی پست نخستین نمایشگاه های «ورقه های پستی و اقلام فیلاتلیک»، «پست در آیینه مطبوعات»، «کاریکاتورهای پستی»، «پست در گذرزمان» و «سوخت نگاری روی کاغذ» را در موزه پست و ارتباطات افتتاح کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، رمضانعلی سبحانی فر در مراسم آغاز به کار این نمایشگاه ها که به مناسبت هفته پست و با همراهی حسن طالبیان معاون میراث فرهنگی وزیر گردشگری، احمد محیط طباطبایی رییس انجمن موزه های ایران و علی محمد سعادتی شهردار منطقه 12 تهران انجام شد، گفت: این نمایشگاه ها با هدف احیای فرهنگ پست، زنده کردن خاطراتی که با همراهی پست رقم خورده است و معرفی بخشی از فرهنگ و پیشینه کشور به دوستداران، علاقه مندان و نسل جدیدی که آشنایی چندانی با این بخش از میراث فرهنگی ندارند، برپا شده است.

در نمایشگاه ورقه های پستی و فیلاتلیک ایران اوراق پستی از قبیل تمبر، نامه، پاکت نامه ای مهر خورده و استفاده شده، کارت پستال های تصویری، بارنامه، اسناد پستی، پست کارت، پاکات مهر روز که برای نخستین بار به نمایش در آمده، مربوط به 100 تا 120 سال گذشته است.

در نمایشگاه پست در آیینه مطبوعات، خبرهای مربوط به موضوعات مختلف پستی از سال 1305 تا 1350 که توسط روزنامه اطلاعات منتشر شده، به نمایش در آمده است.

نمایشگاه کاریکاتورهای پستی، 20 اثر برگزیده نخستین جشنواره سراسری کاریکاتور «کبوتر زرین» با موضوع نقش خدمات پستی در دوران شیوع کرونا برگزار شد را در معرض دید قرار داده است.

نمایشگاه پست در گذر زمان، 50 قطعه عکس پستی مربوط به دوره های قاجاریه، پهلوی اول و دوم را به نمایش گذاشته است.

نمایشگاه سوخت نگاری روی کاغذ نیز، 30 تصویر قدیمی پستی را در قالب هنر سوخت نگاری، نمایش داده است.

شروع به فعالیت مرکز اسناد شرکت ملی پست در موزه پست و ارتباطات نیز از دیگر بخش های مراسم امروز بود. در این مرکز قرار است اسناد تاریخی تحولات پست در گذر زمان جمع آوری، ساماندهی و به نمایش گذاشته شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 171
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران