در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512670 تاریخ : 1399/02/22-17:58:50
,13,
آمایش شرکت های تعاونی و تشکل های کشاورزی متناسب با قطب های تولید

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

آمایش شرکت های تعاونی و تشکل های کشاورزی متناسب با قطب های تولید

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:ما باید آمایش و آرایش و سازماندهی مجددی از تعاونی ها و تشکل ها رادر پهنه کشور داشته باشیم که با آمایش سرزمینی ما و توزیع فضایی قطب های کشاورزی همخوانی داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد با تاکید بر این موضوع در ادامه، افزود: آمایش سرزمین یعنی اینکه توزیع فضایی جمعیت و فعالیت یا همان قطب های کشاورزی باید با توزیع فضایی تشکل ها همخوانی داشته باشد؛ اما برای اینکه این اتفاق روی دهد به یک سری داده های پایه از استقرار قطب های تولیدی و تجاری خود نیاز داریم و اینکه کجا تعاونی و تشکل موجود است؛ پس وقتی اینها را یک همسان سازی کنیم، خلاء ها نمایان می شود.

وی در ادامه گفت: اگر بخواهیم به لحاظ تئوریکی و اجرایی این موضوع را بررسی کنیم، باید اذعان داشت که در بخش کشاورزی، مشارکت و سازماندهی کشاورزان اساس تداوم و پایداری است؛ بنابراین ایجاد نهضت مشارکت و سازماندهی کشاورزان در قالب نهادهای مشارکتی و مدنی، اساس پایداری مشارکت است.

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی در ادامه تاکید کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بر حسب وظایف قانونی و ذاتی خود در طول ادوار گذشته این کار را حسب تقاضاهای موجود یا پیشنهادهایی که زیر بخش های تخصصی وزارت جهاد کشاورزی داشته اند، اجرایی کرده است.

وی افزود: تاکنون یک بررسی آمایش گونه برای اینکه ببینیم آیا تطابقی میان ظرفیت های موجود که همانا قطب های تولید هستند به لحاظ محصولی با سازماندهی ها وجود دارد یا ندارد، تاکنون انجام نشده است. این مهم به عنوان یک استراتژی و سیاست کلی در سال 1399، که سال جهش تولید نام دارد، در دستور کار قرار گرفته و به معاونت توسعه تعاونی ها و تشکل ها ابلاغ شده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران