جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 446028 تاریخ : 1397/10/25-14:43:24
,2,
آمار جدید از افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن اعلام کرد:

آمار جدید از افتتاح حساب در صندوق پس انداز مسکن یکم

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن از افتتاح حساب551 هزار و 544 سپرده گذار در صندوق یکم از ابتدای تشکیل این صندوق تا 13 دی ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مهدی احمدی رییس اداره کل روابط عمومی بانک عامل بخش مسکن، با بیان اینکه حساب صندوق پس‌انداز مسکن یکم از خردادماه سال 94 به منظور فراهم شدن امکان اعطای تسهیلات خرید مسکن راه‌اندازی شد، گفت: از ابتدای این دوره تا پایان سیزدهم دی ماه سال جاری معادل 551 هزار و 544 فقره سپرده گذاری به قصد دریافت تسهیلات خرید مسکن در این صندوق در شهرهای سراسر کشور افتتاح شده است.

وی به مجموع تسهیلات پرداخت شده به متقاضیان خریدمسکن از محل صندوق یکم نیز اشاره کرد و گفت: تا بازه زمانی اشاره شده، مجموعا 88 هزار و 908 فقره تسهیلات خرید مسکن به سپرده گذاران این صندوق در سراسر کشور پرداخت شده است به این معنا که این تعداد خانه اولی و سپرده ­گذار در صندوق یکم، موفق شدند با دریافت این تسهیلات اقدام به خرید مسکن کنند و خانه دار شوند.

رییس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن مبلغ تسهیلات اعطا شده از محل صندوق یکم را معادل 6 هزار و 720 میلیارد و 600 میلیون تومان اعلام کرد.

وی به سقف تسهیلات اعطایی از محل صندوق یکم در شهرهای مختلف کشورنیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر سقف تسهیلات این حساب در شهر تهران 80 میلیون تومان، در شهر‌های بزرگ بالای 200 هزار نفر جمعیت60 میلیون تومان و در سایر مناطق شهری معادل 40 میلیون تومان است. نرخ سود تسهیلات در محدوده بافت فرسوده معادل 6 درصد و در سایر مناطق شهری معادل 8 درصد، حداقل مدت انتظار اولیه 12 ماه و مدت بازپرداخت آن حداکثر 12 سال است که بازپرداخت تسهیلات طبق درخواست کتبی گیرنده تسهیلات به صورت ساده یا پلکانی (سالانه و دوره‌ای) امکان‌پذیرخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تسهیلات این صندوق ارزان ترین نوع تسهیلات خرید مسکن محسوب می شود، افزود: یکی از شرایط مهم پرداخت تسهیلات سپری نشدن بیش از 15 سال از تاریخ صدور جواز ساخت و دارا بودن شرایط و مشخصات لازم برای ملک (از جمله رعایت آیین‌نامه 2800 و تأیید استحکام بنا مطابق سایر تسهیلات مشابه) است.

به گفته وی تسهیلات صندوق پس انداز مسکن موثرترین،ارزان ترین و در عین حال بالاترین سقف تسهیلات خریدمسکن را برای خانه اولی ها فراهم کرده است و تاکنون استقبال بسیار مناسبی از سوی متقاضیان برای افتتاح حساب در این صندوق انجام شده است.

 دولت و وزارت راه و شهرسازی، در اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری، یکی از پایه­ های اصلی تامین مالی سمت تقاضا در این طرح را صندوق پس انداز مسکن یکم تعریف کرده اند.

در طرح بازآفرینی شهری، قرار است دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم در اولویت خرید واحدهای مسکونی نوسازی شده در بافت های فرسوده قرار بگیرند. تسهیلات یکم در بافت فرسوده با نرخ سود کمتر و بدون لحاظ شرط خانه اولی،‌ به سپرده گذاران این صندوق تعلق می گیرد بنابراین مزیت تعریف شده در بافت فرسوده برای صندوق پس انداز مسکن یکم باعث خواهد شد ساخت و سازهایی که در راستای طرح بازآفرینی انجام می شود، از تقاضای بالقوه برخوردار باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 211
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران