تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311868 تاریخ : 1396/10/01-17:49:39
,14,
آمادگی موزه بریتانیا برای برگزاری نمایشگاه در موزه ملی ایران

آمادگی موزه بریتانیا برای برگزاری نمایشگاه در موزه ملی ایران

رئیس موزه بریتانیا در بازدید از موزه ملی ایران ابراز علاقه‌مندی کرد که در آینده موزه بریتانیا نمایشگاهی از آثار خود را در موزه ملی ایران به نمایش بگذارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، هارتوینگ فیشر، رئیس موزه بریتانیا با همراهی دکتر وستا سرخوش (کرتیس)، پژوهشگر بخش مهر، سکه و مدال موزه بریتانیا از بخش‌های مختلف موزه ایران باستان، موزه دوران اسلامی و نمایشگاه «ارمنستان و ایران، خاطره یک سرزمین» بازدید به‌عمل آورد.

رئیس موزه بریتانیا درباره محتوای آثار به نمایش درآمده در موزه ملی ایران گفت: اگرچه برای نخستین‌بار است که از کشور ایران بازدید می‌کنم، ولی در واقع انتظار دیدن چنین گنجینه ارزشمندی را نداشتم. غنا و تنوع سبک‌های هنری و ادوار تاریخی موجود در موزه ملی ایران، من را به شدت تحت تأثیر قرار داد.

او ابراز علاقه‌مندی کرد که در آینده موزه بریتانیا نمایشگاهی از آثار خود را در موزه ملی ایران به نمایش بگذارد و پس از نمایشگاه استوانه کوروش، این دومین نمایشگاهی خواهد بود که ازسوی موزه بریتانیا در ایران برگزار خواهد شد.

فیشر همچنین با جبرئیل نوکنده مدیر موزه ملی ایران ملاقات کرد. در این دیدار در خصوص مسائل مختلف موزه‌داری، شیوه‌های مستند‌نگاری دیجیتال، ایجاد پایگاه داده‌ها، بازدیدهای هدفمند دانش‌آموزی و... بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس موزه بریتانیا آثار ارزشمند موزه ملی ایران و توالی تاریخی آن از دوران پارینه‌سنگی تا پایان قاجار را دانشگاهی برای مطالعه و شناخت و تدریس فرهنگ، هنر و تاریخ ایران‌زمین دانست و اضافه کرد که تاریخ ایران را باید در محل موزه ملی ایران آموخت.

مدیر موزه ملی ایران نیز با ابراز خوشحالی از بازدید مفصل، دقیق و علاقه‌مندانه مدیر موزه بریتانیا گفت: تلاش‌های مجموعه کارکنان موزه ملی ایران خوشبختانه به ثمر نشسته است و موزه ملی ایران امروزه از نظر سطح کیفی به استانداردهای بین‌المللی نزدیک شده است. ارتقا سطح کیفی موزه ملی ایران این امکان را فراهم کرده که موزه میزبان نمایشگاه‌هایی از کشورهای ایتالیا، ارمنستان، کره جنوبی، فرانسه (لوور) و در آینده نه چندان دور برای دومین بار از موزه بریتانیا، باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 195
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران