جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522973 تاریخ : 1399/09/10-12:09:40
,10034,
آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک

رئیس قوه قضائیه در دیدار اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:

آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی بزرگ و کوچک

رئیس قوه قضائیه گفت: ارتباط بخش های نظارتی و قضایی قوه قضائیه با کمیسیون تخصصی صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی می تواند در اصلاح ساختار های فسادزا، رفع ناکارآمدی‎ها و حل بسیاری از مشکلات مردم به ویژه در حوزه تولید مؤثر باشد.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از وزارت صمت، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در نشست با اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اعلام آمادگی دستگاه قضا برای حل مشکلات شهرک‎های صنعتی و واحد های تولیدی بزرگ و کوچک تأکید کرد: اگر ظرفیت های معطل مانده بخش صنعت با یک کار جهادی وارد چرخه کار و تلاش شود، هم شاهد رونق تولید خواهیم بود و هم معضل اشتغال حل خواهد شد.

وی تولید را مسأله‎ای محوری برای دستگاه قضایی دانست و افزود: چرخه تولید کشور تحت هیچ شرایطی و با هیچ بهانه‎ای نباید لحظه‎ای متوقف شود و ما هم معتقدیم اگر فردی در یک کارخانه یا کارگاه مرتکب جرم و تخلف شد، باید با او برخورد شود نه این که واحد تولیدی مجازات شود.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم شکل گیری دولت الکترونیک برای شفاف سازی نظام اقتصادی در کشور اضافه کرد: نظارت مستمر بر فرآیند تأمین و تولید تا توزیع و مصرف کالا امری ضروری است که بسیاری از مشکلات همچون رسوب و احتکار کالا های اساسی را حل می کند.

رئیسی نظارت بر بازار را از وظایف اصلی دولت دانست و بر همکاری قوه قضائیه با دولت تأکید کرد و در ادامه، اجرای طرح‎هایی چون "توزیع کالا با کالابرگ" را روشی مؤثر برای جلوگیری از احتکار یا رسوب کالا های اساسی و تسهیل دسترسی بدون دغدغه مردم به کالا های مورد نیازشان دانست.

وی با اشاره به درخواست برخی اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برای تسریع در رسیدگی به پرونده‎های معوقه مربوط به واحد های تولیدی اظهار داشت: همکاران دستگاه قضایی تلاش دارند تا همه پرونده‎های معوقه از جمله پرونده‎های مربوط به واحد های تولیدی تا پایان سال جاری به روز شوند.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر لزوم آسیب‎ شناسی برای رفع موانع و اصلاح مقررات دست ‎و پاگیر در بخش تولید تصریح کرد: همان طور که تسهیل فضای کسب ‎و کار اهمیت بالایی دارد، هر مقرراتی که دست ‎و پای تولید را می بندد، باید اصلاح و موانع تولید برطرف شود.

رئیسی در خصوص رسیدگی به تخلفات در واگذاری ها و اجرای سیاست های خصوصی سازی نیز اعلام کرد: دستگاه قضایی غالب واگذاری های مسأله دار را بررسی کرده و به پرونده های زیادی از تخلفات صورت گرفته نیز رسیدگی شده است، که در همین ارتباط طی روز های آینده برخی پرونده های جدید که آماده ارائه به دادگاه شده اند، مورد رسیدگی قرار می گیرند.

پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه‎ها، مطالبات و راهکار های خود برای بهبود وضعیت صنعت و معدن کشور پرداختند که "تشکیل دادگاه‎های تخصصی صنعت"، "رسیدگی به تخلفات مافیای صنعت خودرو و ترکیب سهامداران دو شرکت بزرگ خودروساز کشور"، "اصلاح قانون نحوه مشارکت بانک‎ها در بخش تولید"، "تداوم برخورد با تخلفات در واگذاری‎ها" و "شکل گیری دولت الکترونیک و یکپارچگی اطلاعات برای نتیجه ‎بخشی مبارزه با فساد اقتصادی و قاچاق" از مهم ترین محور های سخنان آن ها بود.

اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین از اقدامات قوه قضائیه در مبارزه با فساد و حمایت از تولید کنندگان و احیاء کارخانه‎ها و واحد های تولیدی تقدیر کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران