تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515976 تاریخ : 1399/04/24-17:32:26
,10028,
آمادگی بنیاد مستضعفان برای اعطای وام قرض الحسنه به خانواده زندانیان

آمادگی بنیاد مستضعفان برای اعطای وام قرض الحسنه به خانواده زندانیان

رئیس بنیاد مستضعفان همزمان با آغاز فرایند آزادی دو هزار و 574 زندانی جرائم مالی غیرعمد، با همت بنیاد مستضعفان، نسبت به پرداخت وام قرض الحسنه به خانواده زندانیان نیازمند و فراهم کردن بستر اشتغال و مهارت آموزی در زندان های کشور اعلام آمادگی کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در بازدید از زندان تهران بزرگ همزمان با شروع فرایند آزادی 2 هزار و 574 زندانی جرائم غیرعمد توسط بنیاد مستضعفان اظهار کرد: هفته گذشته و به دنبال توافقی که با سازمان زندان ها انجام شد، بنیاد مستضعفان تمامی زندانیان جرائم غیرعمد کمتر از 50 میلیون تومان را آزاد کرد.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه بسیاری از زندانیان به دلیل محرومیت و استضعاف در زندان هستند و بنیاد مستضعفان نسبت به این محرومین احساس وظیفه می کند، گفت: افراد آزاد شده همگی جزو محکومین جرائم غیرعمد و مالی بودند که متوسط محکومیت این افراد، کمتر از 20 میلیون تومان است و در میان آنها ما فردی را هم داریم که تنها به خاطر 11 میلیون تومان در زندان بود؛ یعنی به اندازه یک سکه بهار آزادی و امروز خوشبختانه آزاد می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: مسن ترین زندانی که در این فرایند آزاد می شود یک فرد 88 ساله و کم سن و سال ترین آنها هم یک جوان 19 ساله است.
فتاح با اشاره به آمار بالای زندانیان متاهل که از امروز روند آزادی آنها آغاز می شود گفت: بر اساس آماری که امروز مسئولان زندان دادند، ماهیانه بیش از یک میلیون تومان هزینه نگهداری هر زندانی در زندان است و این درحالی است که وقتی سرپرست یک خانوار به زندان می رود، خانواده آن فرد نیز دچار مشکلاتی می شود و باید تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد و بهزیستی قرار بگیرد؛ لذا هزینه زندانی شدن یک سرپرست خانوار، هزینه مضاعفی است که باید برای آن فکری کرد.
رئیس بنیاد مستضعفان با دعوت از خیرین و نهادهای مختلف برای فراهم کردن بستر آزادی زندانیان محروم و مستضعف، گفت: من در دیداری که فردا با رییس قوه قضاییه دارم حتما این مسائل و موضوعاتی که امروز از زندانیان و مسولان زندان شنیدم را به ویمنتقل می کنم و امیدوارم به سمتی حرکت کنیم که افراد کمتری پا به زندان بگذارند و از مجازات های جایگزین دیگری استفاده کنیم.
فتاح با تقدیر از عملکرد سازمان زندان ها در رسیدگی به امور زندانیان گفت: گرچه بر اساس آمارهای ارائه شده، میزان ابتلا به کرونا در زندان ها به مراتب کمتر از اماکن دیگر است ولی بنیاد مستضعفان آمادگی دارد تا برای تهیه لوازم بهداشتی در برابر کرونا برای زندانیان، کمک های لازم را انجام دهد.
وی اضافه کرد: همچنین ما برای پرداخت وام قرض الحسنه ضروری به خانواده های زندانیان محروم و مستضعف و همچنین فراهم کردن بسترهای اشتغالزایی و مهارت آموزی در زندان های سراسر کشور آمادگی کامل داریم.
فتاح با تاکید بر اینکه زندان، جای محکومان چند صد میلیاردی و هزار میلیارد تومانی است، گفت: زندان، جای چنین محکومانی است و نباید زندان برای این افراد به گونه ای شود که بگویند «هتل زندان».
به گفته رئیس بنیاد مستضعفان این بنیاد از ابتدای سال طی دو نوبت، مبلغ 40 میلیارد تومان را برای هدیه به خانواده های زندانیان نیازمند و پرداخت وام قرض الحسنه به این زندانیان در اختیار سازمان زندان ها قرار داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 145
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران