جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517380 تاریخ : 1399/05/15-14:16:09
,17,4,
آماده شدن بانک های انگلیس برای از دست دادن 22 میلیارد دلار وام

آماده شدن بانک های انگلیس برای از دست دادن 22 میلیارد دلار وام

عملکرد بانک های انگلیسی از همه همتایان اروپایی بدتر بود؛ نگرانی از ویروس کرونا، برگزیت و نرخ های بهره پایین باعث شد تا در برنامه مدیریت ریسک خود، سناریوهای سخت گیرانه تری را در نظر بگیرند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از رویترز، عملکرد بانک های انگلیسی در سه ماهه دوم از همه همتایان اروپایی بدتر بود؛ نگرانی از ویروس کرونا، برگزیت و نرخ های بهره پایین باعث شد تا در برنامه مدیریت ریسک خود، سناریوهای سخت گیرانه تری را در نظر بگیرند.

طبق تخمین 5 بانک بزرگ انگلیس، بارکلیز، استاندارد چارترد، لویدز، ناتوست گروپ و اچ اس بی سی، وام هایی که احتمالاً بدون بازپرداخت خواهند ماند بالغ بر 22 میلیارد دلار خواهن شد، که این از پیش بینی تحلیل گران بالاتر است. چنین گزارشی باعث می شود فشار رو به پایین بر روی ارزش سهام این بانک ها افزایش یابد.

اچ اس بی سی و لویدز به علت این گزارش ضعیف بیش از همه مجازات شدند و سهام آنها در بازار بورس، به ترتیب به پایین ترین سطح 11 ساله و 8 ساله سقوط کرد.

هر 5 بانک بزرگ انگلیس در سه ماهه دوم عملکردی ضعیف تر از انتظار داشتند. شاخص سهام این بانک ها از ابتدای سال تا کنون بین 42 تا 55 درصد سقوط کرده است در حالی که شاخص کل بانک های اروپا 36 درصد پایین آمده است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران