جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522237 تاریخ : 1399/08/12-14:42:30
,6,
ال 90 با بیش از 85 درصد ساخت داخل به تولید انبوه می رسد

ال 90 با بیش از 85 درصد ساخت داخل به تولید انبوه می رسد

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا از برنامه ریزی برای داخلی سازی بیش از 85 درصدی خودروی ال 90 و تولید انبوه آن خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، سیدجواد سلیمانی گفت: تا قبل از تحریم صنعت خودرو درباره خودرو ال 90 به طور کامل وابستگی به خودروسازی رنو وابستگی داشتیم و 45 درصد قطعات مورد نیاز از طریق رنو تامین می شد.

وی افزود: با آغاز تحریم ها که رنو از ایران رفت در عمل امکان تولید خودرو را نداشتیم از این رو در گروه سایپا برنامه ریزی کردیم که در مدت 18 ماه خودروی جدید ال 90 با استفاده از امکاناتی که در داخل کشور ایجاد شده از جمله موتور و گیربکس و بخشی از قطعات وارداتی در گروه سایپا تولید شود و با تغییراتی که روی آن اعمال می کنیم بر روی خودرو نصب شود تا بتوانیم این خودرو را به تولید انبوه برسانیم ضمن اینکه میزان ساخت داخل را از حدود 55 درصد به به بیش از 85 درصد ارتقا دهیم.

سلیمانی اضافه کرد: تولیدات قبلی خودروی ال 90 با استاندارد های فعلی کشور همخوانی ندارد، زیرا استاندارد های ما 85 گانه است، اما استاندارد ال 90 با استاندارد های 65 گانه انطباق داشت از این رو مجبور شدیم تغییرات عمده در این خودرو ایجاد کنیم و یک برنامه زمانبندی کامل تعریف شده تا تغییرات در خودرو با شکل جدید انجام شود.

وی گفت: البته امکان ساخت داخل برخی قطعات از جمله کاتالیست وجود ندارد، زیرا جنس آن از فلزاتی است که در ایران تولید نمی شود و به طور انحصاری در یک یا دو کشور تولید می شود، اما در مجموع برنامه ما این است که تا حد ممکن‏، خودرو را ساخت داخل کنیم یعنی در مجموع بیش از 85 درصد ساخت داخل باشد.

سلیمانی افزود: هر کدام از شرکت های دانش بنیان در هر زمینه که بتوانند در تولید قطعات کمک و نیازمندی های ما را تامین کنند ما از آن استقبال می کنیم و حتی می توانیم برخی از قطعات مشابه را در خودرو های دیگرمان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: قطعا با داخلی سازی های انجام شده در مقایسه با قطعاتی که از خارج وارد می شود کاهش قیمت خواهیم داشت.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 208
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران