تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517943 تاریخ : 1399/05/26-16:40:59
,15,
الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی در شبکه LTE اعمال می شوند

الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی در شبکه LTE اعمال می شوند

عضو هیئت علمی پژوهشکده فناوری ارتباطات گفت: الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در پلتفرم شبکه موبایل مبتنی بر LTE پیاده سازی می شوند.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمد اکبری در خصوص پیاده سازی سامانه نرم افزاری SON بر روی شبکه LTE گفت: این پروژه در 4 فاز تعریف شده است که سه فاز آن را با موفقیت پشت سر گذاشته ایم و اکنون در حال انجام فاز 4 هستیم.

وی اهداف فازهای قبلی پروژه را راه اندازی شبکه به صورت نرم افزاری روی یک سخت افزار عمومی، پیاده سازی همه اجزاء شبکه بر روی پلتفرم و نهایتا، فراهم سازی بستری که بتوان الگوریتم­های مطرح در حوزه مخابرات سیار و بخش دسترسی رادیویی که بهره­ مند از هوش مصنوعی هستند را پیاده سازی نمود، عنوان کرد.

اکبری گفت: در فاز چهارم این پروژه الگوریتم های بهره مند از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در پلتفرم شبکه پیاده سازی می شوند و نتایج نهایی بررسی خواهند شد.

اکبری به امکان توسعه خدمات این پروژه در بستر فناوری نسل پنجم (5G) اشاره کرد و گفت: خروجی این پروژه یک پلتفرم نرم افزاری است که می تواند برای تست و توسعه انواع الگوریتم های هوشمند، خصوصا در بخش دسترسی رادیویی، که در شبکه برای کنترل و مدیریت استفاده می شوند مورد بهره برداری قرار گیرد. وی اضافه کرد: در ادامه توسعه این پلتفرم می توان سرویسهایی را که عمدتا در نسل پنجم شبکه ارتباطی سیار مورد نظر است بر روی این شبکه ایجاد کرده و صحت عملکردشان را بررسی نمود.

وی نتایج به دست آمده از پروژه را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت: در این پروژه از فناوریهای مرتبط با شبکه 5G و فناوری هایی که حتی برای نسل های آتی مطرح هستند، همچون یادگیری ماشین و هوش مصنوعی، استفاده شده است و می تواند در آینده برای توسعه و تست الگوریتم ها و خدمات بر روی بستر شبکه ارتباطی سیار و همچنین توسعه کاربردهایی نظیر IoT مورد استفاده قرار گیرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 172
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران