در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512687 تاریخ : 1399/02/23-10:50:24
,15,
الکامپ99، بدون بخش مستقل برای «دولت الکترونیک»

رئیس سازمان نصر:

الکامپ99، بدون بخش مستقل برای «دولت الکترونیک»

رئیس سازمان نصر اعلام کرد: در نمایشگاه الکامپ امسال که شهریور ماه برگزار خواهد شد، قسمتی تحت عنوان دولت الکترونیک نخواهیم داشت و دستگاه های دولتی نیز همراه با کسب و کارهای دیگر در این نمایشگاه جانمایی خواهند شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، شیوع ویروس کرونا، نمایشگاه بین المللی الکامپ را نیز به تعویق انداخت. این نمایشگاه به گفته رییس انجمن صنفی رایانه ای کل کشور 28 تا 31 شهریور امسال در ابعاد کوچک تر برگزار خواهد شد.

محمدباقر اثنی عشری ضمن اعلام این خبر گفت: از شهریور سال گذشته کارمان را برای برگزاری بیست و ششمین دوره الکامپ آغاز کردیم و در نظر داشتیم در خصوص ترندهای جدید را نیز در این نمایشگاه فعالیت هایی داشته باشیم اما به واسطه شیوع کرونا برگزاری تمامی نمایشگاه های کشور به تعویق افتادند. 28تا 31شهریور ماه زمان برگزاری نمایشگاه است و هفته آینده تاریخ ثبت نام را مشخص خواهیم کرد.

وی در خصوص فضای اختصاص یافته به الکامپ گفت: دو سالن از فضای اصلی نمایشگاه به عنوان نقاهتگاه در اختیار ارتش است و به دیل نگرانی هایی که برای موج بعدی کرونا در پاییز وجود دارد، بعید می دانم تا آن زمان این دو سالن تخلیه شود. ضمن این که به علت فشردگی نمایشگاه هایی که به نیمه دوم سال موکول شدند، برگزاری الکامپ امسال با دو نمایشگاه کوچک دیگر همزمان است. به همین دلیل تمام فضای نمایشگاه برای برگزاری الکامپ در دسترس مان نیست.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای کل کشور با اشاره به این که به دلیل کمبود فضا مجبور هستیم بخش هایی را محدودتر برگزار کنیم و ایده هایی که برای امسال داشتیم را به سال 1400 موکول کنیم، افزود: با توجه به ضرورت جامعه و اتفاقاتی که در زمان قرنطینه رخ داد IT بیش از هر زمانی باعث شد مردم و کشور با شرایط سخت مانند دورکاری، آموزش مجازی، خرید و مسائلی از این دست کنار بیایند. زیرساخت های IT نیاز امروز جامعه است.

اثنی عشری در خصوص قطعیت تاریخ انتخابی افزود: تاریخ تمام نمایشگاه ها را شرکت نمایشگاه ها مشخص می کند و با توجه به شاخص هایی که در خصوص کاهش یا کنترل بیماری کرونا وجود دارد، 28 تا 31 شهریورماه را اعلام کرده اند چرا که برگزاری آن در مهر و آبان به دلیل آغاز سال تحصیلی و بالا رفتن میزان ترافیک ممکن نیست. البته لازم به ذکر است این نمایشگاه با پروتکل های بهداشتی برگزار خواهد شد. برگزاری این نمایشگاه برای مهر و آبان مقدور نیست.

وی درباره قسمت های جدیدی که به این نمایشگاه اضافه خواهد شد نیز گفت: بخش هایی که در سال های قبل داشتیم در این نمایشگاه با ابعاد کوچک تری در دسترس هستند، ضمن این که یک بخش تازه به فریلنسرها اختصاص داده ایم. نمایشگاه الکامپ یک نمایشگاه تجاری است که نگاه کسب و کاری دارد.

حتی بخش «توان تک» هم نگاه حمایتی به معلولان ندارد و بیشتر در حوزه کسب و کارهایی است که این اشخاص ایجاد کرده اند و بعضا به دنبال توسعه آن هستند. فریلنسرها هم نیز همین وضعیت را دارند، قصد داریم به توسعه کسب و کارشان کمک کنیم.

او در پایان تاکید کرد: الکامپ ویترین صنف IT است و جایی است که افراد می توانند زحمات خود را عرضه کنند. جایگاهی که حوزه آی تی امروز به دلیل شیوع کرونا پیدا کرده است. بانکداری الکترونیک بدون خطا، ارائه خدمات اینترنتی مانند خرید و مسائل بهداشتی، آموزش مجازی و فراهم کردن سرویس نسبتا پایدار برای دوکاری باعث شده آن را یک رویداد ملی قلمداد کنیم و نمایشگاه فرصتی برای توسعه کسب و کارهای این حوزه است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران