صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519137 تاریخ : 1399/06/18-13:46:04
,25,
آلومینیوم بالاترین رشد تولید در بین فلزات

پنج ماه نخست امسال ثبت شد؛

آلومینیوم بالاترین رشد تولید در بین فلزات

تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست امسال به رقم 174 هزار و 913 تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش 69 درصدی داشته که بالاترین رشد تولید در بین فلزات راهبردی را نشان می دهد.

به گزارش بانک و صنعت، برپایه جداول آماری شرکت های ایرالکو(اراک)، المهدی و هرمزال (بندرعباس)، سالکو (فارس) و آلومینای ایران (خراسان شمالی) حاکی است تولید شمش آلومینیوم این واحدها در مرداد ماه گذشته به رقم 36 هزار و 132 تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه پارسال، رشد 77 درصدی داشته است.

پنج ماهه امسال بالاترین رشد عملکرد در بین واحد های مزبور مربوط به هرمزال (بندرعباس) با 177 درصد و بیشترین شمش تولیدی هم مربوط به ایرالکو با رقم 80 هزار و 310 تن ثبت شد.

مردادماه هم بالاترین رشد تولید شمش آلومینیوم از آن شرکت آلومینای ایران (جاجرم - خراسان شمالی) با رقم 222 درصد بود و ایرالکو (اراک) نیز با 15 هزار و 829 تن تولید بیشترین سهم را به خود اختصاص داد.

پیش از این وزارت صنعت، معدن وتجارت در جداول آماری چهارماهه 99 خبر داد که میزان تولید شمش آلومینیوم بالاترین میزان رشد عملکرد در بین تولیدات تحت پوشش این وزارتخانه را به خود اختصاص داد و رقم 49 درصد داشت.

تولید شمش آلومینیوم از فروردین تا پایان تیرماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش بازدهی 49 درصدی داشت.

تولید شمش آالومینیوم در فروردین ماه امسال رقم 31.7 هزار تن را نشان داد و نسبت به اردیبهشت ماه که به رقم 30.7 هزار تن رسید، کاهش 3.3 درصدی را ثبت کرد، اما آمار دو ماهه امسال تولید شمش به میزان 62.4 هزار تن را نشان می دهد و در مقایسه با دوره مشابه پارسال که 43.5 هزار تن بود، رشد بازدهی به میزان 43.4 درصد را به ثبت رساند.

آمار تولید شمش آلومینیوم تا پایان سال 97 منحصر به سه واحد ایرالکو (اراک)، هرمزال و المهدی (بندرعباس) بود، اما از سال گذشته با افتتاح واحد شمش 40 هزار تنی آلومینای ایران (خراسان شمالی) و آلومینیوم جنوب به ظرفیت 300 هزار تن در فاز نخست (لامرد - فارس) روند رو به افزایش این بخش شکل گرفت.

اردیبهشت ماه امسال آلومینیوم جنوب (سالکو) به شکل رسمی افتتاح شد، این مجتمع در منطقه ویژه صنایع انرژی بر لامِرد- جنوب استان فارس و هم مرز با عسلویه- واقع شده و بخشی از گاز پایتخت گازی جهان را به برق و سپس به آلومینیوم تبدیل می کند.

مجتمع آلومینیوم جنوب قرار است در سه فاز به ظرفیت یک میلیون تن برسد که در فاز نخست در مرحله اول با ظرفیت تولید 100 هزار تن فعال شده و قرار است در دوگام دیگر به ظرفیت 300 هزار تنی دست یابد. کارخانه های فعلی آلومینیوم در ایران حداکثر ظرفیت 147 هزار تنی دارند. ارزش احداث این پروژه به 1.2 میلیارد دلار می رسد.

همچنین در پنج ماهه امسال تولید پودر آلومینا(خراسان شمالی) به رقم 102 هزار و 593 تن رسید که در مقایسه با دوره مشابه پارسال چهار درصد افزایش دارد.

مرداد ماه تولید پودر آلومینا به رقم 19 هزار و 305 تن رسید که نسبت به ماه مشابه در سال 98 افزایش دو درصدی را نشان می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 162
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران