در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512166 تاریخ : 1399/02/14-17:01:27
,13,
اقدامات پیشگیرانه حفاظتی در منابع طبیعی ارتقا می یابد

سرپرست سازمان جنگل ها اعلام کرد:

اقدامات پیشگیرانه حفاظتی در منابع طبیعی ارتقا می یابد

سرپرست سازمان جنگل ها گفت: با ارتقای اقدامات پیشگیرانه حفاظتی در منابع طبیعی و تقویت حضور میدانی یگان حفاظت سازمان در این عرصه ها، راه را بر سودجویان منابع طبیعی خواهیم بست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از سازمان جنگل ها، مسعود منصور در جلسه شورای حفاظت از منابع طبیعی اظهار داشت: در طرح حفاظتی جدید، نیروهای حفاظتی را بر اساس مناطق بحرانی، نیمه بحرانی و عادی ساماندهی خواهیم کرد تا بر اساس این منطقه بندی به حفاظت از عرصه های منابع طبیعی بپردازند.

وی تاکید کرد: فرماندهان یگان حفاظت در ادارات کل منابع طبیعی استان ها باید از نیروهای نظامی باشند؛ اما در شهرستان ها از نیروی رسمی و پیمانی برای سرپرستی یگان استفاده می کنیم.

سرپرست سازمان جنگل ها گفت: در این روش پشتیبانی کامل از یگان حفاظت مانند یکپارچه سازی اطلاعات، تأمین تجهیزات، ایجاد فضای رصد با راه اندازی شبکه مانیتورینگ، سامانه هوشمند، طرح های مدیریت پیشگیری از حریق از طریق واحدهای سازمانی ذیربط به عمل آمده تا این نیروها تنها بر حفظ و مراقبت از منابع طبیعی کشور و اطفای حریق تمرکز داشته باشند.

وی بیان داشت: از خرداد ماه امسال برای کلیه نیروهای گشت و مراقبت کلاس های آموزشی با عنوان آشنایی با مبانی حقوق، مقررات و قوانین منابع طبیعی برگزار می شود.

منصور با اشاره به این که در این طرح انتخاب نیروهای حفاظتی بر اساس صلاحیت انجام خواهد گرفت، بر این نکته که محل خدمت نیروهای حفاظتی، عرصه های منابع طبیعی است نه ساختمان اداری تأکید کرد.

به گفته وی، نیروهای یگان حفاظت برای حراست، گشت و مراقبت باید دارای لباس فرم متحدالشکل، وسایل نقلیه مناسب، وسایل و تجهیزات دفاع شخصی، کارت شناسایی و حکم باشند.

این مقام مسؤول گفت: صلاحیت اخلاق حرفه ای و تعلق خاطر به منابع طبیعی کشور اولین شاخص ما برای انتخاب نیروهای حفاظتی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 184
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران