صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519139 تاریخ : 1399/06/18-14:03:05
,10025,
اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری در حمایت از شرکت های بورسی خود و نقدشوندگی سهام

اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری در حمایت از شرکت های بورسی خود و نقدشوندگی سهام

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری حمایت های صندوق بازنشستگی کشوری از شرکت های بورسی زیرمجموعه این صندوق را تشریح کرد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بیمه ملت، اکبر افتخاری گفت: با توجه به رشد بی سابقه بازار سرمایه در طول ماه های گذشته که به عوامل متعددی مرتبط می شد، در هفته های اخیر بازار وارد فاز اصلاح شد که این اصلاح قابل پیش بینی بود.

وی افزود: با شروع روند اصلاح بازار، علی رغم ثبات و بعضا بهبود متغیرهای محرک بازار و عدم جذابیت بازارهای موازی، دامنه اصلاح بازار سرمایه شدت بیشتری به خود گرفت و فشار فروش به کلیه بازار گسترش پیدا کرد. در این میان، شرکت هایی که از حمایت سهامداران عمده برخوردار بودند؛ به نسبت وضعیت کاهشی کمتری را تجربه کردند.

افتخاری تصریح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری نیز در حمایت از سهام شرکت های صندوق از قبیل پتروشیمی جم، بیمه ملت، پروپیلن جم و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی (وصندوق) اقدامات موثری انجام داده و در مورد سایر شرکت ها نیز، این حمایت در حال انجام است.

به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، سهام های تحت مدیریت این صندوق از طریق صندوق بازارگردانی FUND of FUND ارزش آفرین، روزانه رصد و معالات آن روان سازی می شود.

افتخاری گفت: با تلاش صندوق بازارگردانی صندوق بازنشستگی کشوری، در این مدت سعی کردیم ضمن حمایت از سهامداران شرکت های مذکور، در حد توان اجازه ندهیم که صفوف فروش برای این سهام ها ایجاد شود؛ به طوری که امکان نقدشوندگی برای سهامداران وجود داشته باشد.

وی افزود: علاوه بر این برای صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های پرتفوگردان تحت مدیریت خود نیز اقدام به خرید سهام های با پتانسیل بالا کردیم و از این طریق نیز به نقدشوندگی بازار کمک کرده ایم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به سهامداران نیز توصیه کرد از رفتار هیجانی پرهیز کنند؛ چراکه این شرایط گذرا خواهد بود. همچنین به سهامدارانی که تجربه کمتری از حضور در بازار سرمایه دارند، توصیه می شود ضمن مشورت با متخصصان سرمایه گذاری در خصوص مدیریت دارایی شان، سعی کنند با نگاه بلندمدت به حفظ سهام های ارزشمند و بنیادی اقدام کنند.

وی در پایان بیان کرد: حمایت صندوق بازنشستگی کشوری از مجموعه سهام صندوق کوتاه مدت نخواهد بود و سعی می کنیم سهام شرکت های مذکور را تا پایان اصلاح مقطعی بازار از رفتارهای هیجانی به دور نگه داریم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 204
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران