صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518522 تاریخ : 1399/06/06-12:02:05
,17,4,
اقتصاد چین در حال جهش و بازگشت است

وال استریت ژورنال:

اقتصاد چین در حال جهش و بازگشت است

اغلب اقتصادهای جهان در حالی برای کنترل شیوع کرونا با مشکل مواجه شده اند که ریکاوری اقتصاد چین در حال شتاب گرفتن است و باعث شده تا فاصله آن با اقتصاد آمریکا، نزدیک و نزدیک تر شود.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شین هوا، وال استریت ژورنال در مقاله خود با عنوان «جهش و بازگشت اقتصاد چین و رسیدن به اقتصاد آمریکا» اعلام کرده است: در حالی که اغلب اقتصادهای جهان برای کنترل شیوع کرونا با مشکل مواجه شده اند، ریکاوری اقتصاد چین در حال شتاب گرفتن است و باعث شده تا فاصله آن با اقتصاد آمریکا نزدیک و نزدیک تر شود.

طبق این مقاله، چین تنها اقتصاد بزرگی است که امسال رشد می کند.

جی پی مورگان پیش بینی جدید خود از رشد اقتصادی چین در سال 2020 را از 1.3 درصد قبلی به 2.5 درصد افزایش داد. اقتصاددانان بانک جهانی و سایر مؤسسات اعتبارسنجی هم پیش بینی های خود در مورد چین را ارتقا داده اند.

در این مقاله آمده است: چین که از نظر جی دی پی واقعی دومین اقتصاد بزرگ جهان است به کندی در حال نزدیک شدن به ایالات متحده بود که حالا با ریکاوری سریع آن از بحران کووید 19 این پروسه شتاب گرفته است.

در این مقاله هومی کاراس، اقتصاددان ارشد اقتصاد جهانی در مؤسسه بروکینگز، می گوید: با این نرخ رشد و با این نرخ دلار چین تا سال 2028 به طور مطلق از آمریکا عبور می کند که این 2 سال زودتر از پیش بینی های قبل از دوره کرونا است.

با این همه چین هنوز با چالش هایی روبرو است؛ به نحوی که 20 درصد از تولید ناخالص داخلی چین به صادرات آن تکیه دارد که این موضوع، آن را به مصرف کنندگان آمریکایی و اروپایی وابسته کرده است؛ در صورتی که ریکاوری در تقاضای این مشتریان با مشکل روبرو شود، اقتصاد چین هم به مشکل بر خواهد خورد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 209
نحستین ، بزرگترین شد محله ویلایی پرنیان اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران