تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 517877 تاریخ : 1399/05/26-09:33:58
,17,4,
اقتصاد هلند 8.5 درصد در 3 ماهه دوم آب رفت

تحت تاثیر پاندمی کرونا

اقتصاد هلند 8.5 درصد در 3 ماهه دوم آب رفت

مرکز آمار هلند (سی بی اس) اعلام کرد تولید ناخالص داخلی این کشور در 3 ماهه دوم 2020 در مقایسه با سه ماهه قبلی 8.5 درصد سقوط کرده است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شین هوا، مرکز آمار هلند (سی بی اس) اعلام کرد تولید ناخالص داخلی این کشور در 3 ماهه دوم سال جاری میلادی در مقایسه با سه ماهه قبلی 8.5 درصد سقوط کرده است.

این بدترین سقوط سه ماهه در تاریخ اقتصاد هلند (جمع آوری داده های سه ماهه از 1987 آغاز شده است) است. پیش از این بدترین آمار مربوط به سه ماهه اول 2009 و بحران بزرگ اقتصادی بود که طی آن در سه ماهه اول اقتصاد این کشور 3.6 درصد آب رفت.

ووتر کولمیس، وزیر امور اجتماعی و استخدام به شبکه ملی ناس گفت: افت اقتصادی 8.5 درصدی بسیار شدید است. ما می دانستیم این اتفاق خواهد افتاد. این سقوط خیلی شدید است اما اوضاع می توانست از این بدتر باشد.

بیش از نیمی از سقوط اقتصادی سه ماهه دوم به کاهش شدید 10.4 درصدی خرج کرد خانوارها مربوط است. این در حالی است که سرمایه گذاری ها با سقوط 12.4 درصدی روبرو شده و صادرات و واردات کالا و خدمات به ترتیب 9.8 درصد و 8.3 درصد سقوط کردند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 173
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران