جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518744 تاریخ : 1399/06/11-17:53:05
,17,
افق 10 میلیارد دلاری برای صادرات خدمات فنی مهندسی در سال 99

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

افق 10 میلیارد دلاری برای صادرات خدمات فنی مهندسی در سال 99

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: با حل مشکلات شرکت های خدمات فنی و مهندسی، پیش بینی ما این است امسال بتوانیم 7 تا 10 میلیارد تومان صادرات خدمات فنی و مهندسی داشته باشیم.

به گزارش بانک و صنعت، حمید زادبوم افزود: این پیش بینی ما برای افزایش صادرات خدمات فنی و مهندسی ناشی از ارقام خوب قرارداد های صادراتی این حوزه در سال های 97 و 98 است.

وی اضافه کرد: البته شرکت های خدمات فنی و مهندسی مشکلاتی هم دارند از جمله این که وجوه طرح هایی را که در عراق اجرا کردند به علت مشکلات موجود دنبال نشده بنابراین به دنبال آن هستند در قالب تمدید وام ارزی از بانک مرکزی و نیز پیگیری ما از طرف عراقی بتوانند هم وجوه حاصل از اجرای طرح را دریافت کنند و هم برای اجرای بقیه طرح ها مشکل منابع نداشته باشیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: اگر از صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی حمایت و مشکلات آن ها در کشوری مانند عراق حل شود می توانیم از این صادرکنندگان در سایر کشور های همسایه مانند افغانستان، پاکستان و حتی آسیای میانه هم حمایت کنیم و با این حمایت ها دست این صادر کنندگان برای فعالیت در سایر کشور ها باز شود.

زادبوم با اشاره به بررسی 180 موضوع از موضوعات مرتبط با صادرات در کارگروه توسعه صادرات ذیل شورای عالی صادرات افزود: عمده این 180 موضوع را می توان در 10 تا 15 عنوان دسته بندی کرد که اصلی ترین موضوعات و مشکلات در حوزه صادرات مربوط به حمل و نقل و هزینه های آن، روش های تأمین مالی صادرات، تسهیلات و اعتبارات صادراتی و بسته حمایت از صادرات است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: معاون اول رئیس جمهور بسته حمایت از صادرات سال 99 را به ما ابلاغ کرد و با کمک سازمان برنامه و بودجه بخشی از بودجه ها را دریافت کردیم تا آن را به اصلاح زیرساخت های صادراتی در مرز ها توسط بخش خصوصی اختصاص دهیم.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: اگر بخش خصوصی در مرز ها برای اصلاح زیرساخت های صادراتی مانند سردخانه و پایانه تخصصی صادراتی نیاز به کمک داشته باشد بخشی از آن را از محل بسته حمایت از صادرات تقبل می کنیم و بخشی دیگر از محل تسهیلات ریالی است که از طریق صندوق توسعه ملی تأمین شده است از این بابت صندوق توسعه ملی 2 هزار میلیارد تومان و به همان میزان هم بانک ها پرداخت می کنند که عاملیت این کار به 5 بانک داده شده تا به صادر کنندگان تسهیلات با نرخ 14 و نیم درصد اعطا کنند.

زادبوم افزود: از بهمن سال گذشته که اعطای این تسهیلات آغاز شده تاکنون هزار و 800 میلیارد تومان از 4 هزار میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده، اعطا شده و بقیه نیز در شرف پرداخت است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 232
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران