بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520403 تاریخ : 1399/07/08-13:11:33
,1,
افق های تازه  بهبود شاخص های مالی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت

عضو هیئت مدیره بانک تشریح کرد:

افق های تازه بهبود شاخص های مالی بانک صادرات ایران با راهبردهای نوین مدیریت

عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران گفت: راهبردهای نوین مدیریت در بانک صادرات ایران، افق های تازه ای از سودآوری و بهبود شاخص های مالی بانک را برای سال های پیش رو ترسیم کرده است.

به گزارش بانک و صنعتبه نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، ایرج نیک اختر افزود: مجموعه اقدامات انجام شده در سال های اخیر در این بانک ضمن افزایش سهم از بازار، سودآوری و کاهش مطالبات غیر جاری، چشم انداز بهبود کفایت سرمایه و نقش آفرینی بیشتر بانک در توسعه اقتصادی و کمک به جهش تولید را روشن تر کرده است.

وی افزایش سهم از بازار و بهبود ترکیب منابع، افزایش نرخ مؤثر تسهیلات، کاهش بهای تمام شده پول، کاهش مطالبات غیرجاری و افزایش فعالیت های بانکداری الکترونیکی را از جمله عواملی عنوان کرد که در توقف و کاهش زیان دهی و حرکت به سمت سودآوری بانک در دو و نیم سال اخیر به عنوان راهبردهای جدید مدیریتی بانک صادرات ایران را در ریل سودآوری قرار داده است.
نیک اختر اظهار کرد: مقایسه شاخص های مالی بانک از سال 96 تا پایان سال 98 نشان از تاثیرگذاری این راهبردها داشته به نحوی که همزمان با چابک سازی و جانمایی بهینه شعب بانک، حجم سپرده های بانک با یک سرعت قابل توجه، به سمت اهداف تعیین شده 300 هزار میلیارد تومانی در حال افزایش است و سهم بازار سپرده های بانک نیز به 9 درصد نزدیک شده است.
عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران مانده تسهیلات پرداختی بانک در پایان شهریور سال 99 را هزار و 511 هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: حجم تسهیلات بانک در حالی روند افزایشی دارد که میزان مصالبات غیرجاری بانک تا این زمان به 3.88 درصد کاهش یافته و نسبت به پایان سال 96 از افت قابل توجهی برخوردار بوده است.
وی رشد 107 درصدی سود بانک نسبت به سال 96 را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: بانک صادرات ایران پس از چهار سال زیان عملیاتی، در پایان سال 98 با دو هزار و 500 میلیارد ریال سود صورت های مالی خود را بست.
وی بهبود قابل توجه حقوق صاحبان سهام در پایان سال 98 نسبت به سال 96 در بانک صادرات ایران را یادآور شد و افزود: روند افزایش قیمت سهم بانک بر مبنای شاخص های عملکردی بانک صورت گرفته و در عین حال تلاش برای بازارگردانی صحیح و حفظ نقدشوندگی وبصادر نقش مهمی در نوسان منطقی قیمت آن داشته است.
نیک اختر کاهش بهای تمام شده پول در بانک صادرات ایران را یکی از مهمترین اتفاقات و دستاوردهای بزرگ بانک عنوان کرد و گفت: تلاش برای رشد 107 درصدی منابع ارزان قیمت از طریق بکارگیری محصولات و خدمات نوین بانکی و توسعه بانکداری الکترونیک و همچنین وصول مطالبات قابل تحسین است و تمامی مدیران و کارکنان بانک در این جهت زحمات زیادی کشیده اند.
عضو هیئت مدیره بانک صادرات ایران در خصوص چشم انداز بهبود کفایت سرمایه بانک نیز افزود: افزایش سرمایه بانک از محل سلب حق تقدم در حال طی کردن مراحل پایانی است و پیش بینی می شود با انجام این کار در پایان سال 99 نرخ کفایت سرمایه بانک به چهار درصد برسد.
نیک اختر در ادامه با اشاره به میزان واگذاری اموال و سرمایه گذاری ها در بانک صادرات ایران گفت: در سال 1396، حدود 2هزار و 335 میلیارد ریال و در سال 1397 نیز بالغ بر 10 هزار و 776 میلیارد ریال از این محل واگذار شده است. بانک صادرات ایران در سال 1398، با واگذاری بیش از 50 هزار میلیارد ریال از اموال غیرمنقول و سرمایه گذاری ها، عملکرد چشمگیری را در این زمینه داشته و در پنج ماهه ابتدای سال 1399 نیز در حدود 2 هزار و 430 میلیارد ریال از این اموال را واگذار کرده است.
وی توجه ویژه به حاکمیت شرکتی در این بانک را نیز مورد تاکید قرار داد و گفت: بانک صادرات ایران نسبت به تعیین اعضای هیئت عامل، استقرار کمیته های الزامی هیئت مدیره از جمله حسابرسی، کمیته عالی مدیریت ریسک، کمیته تطبیق، کمیته رعایت قوانین و مقررات و کمیته پاداش و جبران خدمات و نهایتاً تشکیل واحدهای سازمانی مدیریت ریسک، مبارزه با پول شویی و تأمین مالی تروریسم، حسابرسی داخلی و رعایت قوانین و مقررات اقدام کرده است.
نیک اختر رسیدگی به شکایات و درخواست های مشتریان را نیز مورد توجه قرار داد و افزود: بخش های مختلف صف و ستاد بانک به طرق مختلف حضوری، محسوس و نامحسوس و حتی از راه دور مورد بازرسی قرار می گیرد، به نحوی که از ابتدای سال 99 تا پایان مرداد ماه، دو هزار و 186 شعبه بانک به صورت حضوری، 646 مورد بازرسی نامحسوس و 273 موردبازرسی خاص انجام شده است. همچنین در این مدت 134 مورد بازرسی از دوایر و حوزه های ستادی، 105 مورد بازرسی از باجه های راه دور، 14 مورد بازرسی در حوزه های صف و 19 مورد بازرسی از ادارات مرکزی صورت گرفته است.
وی همچنین از بررسی مستمر گزارش های عملیات مشکوک، پاسخگویی به استعلام ها، ارسال گزارش های واریز وجوه به واحد اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی وزارت اقتصاد و امور دارایی خبر داد.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 169
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران