در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515014 تاریخ : 1399/04/05-17:09:18
,5,
افزایش 5 درصدی گازرسانی به نیروگاه ها

افزایش 5 درصدی گازرسانی به نیروگاه ها

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در حالی از گازرسانی 253 میلیون متر مکعبی گاز به نیروگاه ها در تیرماه خبر داده که این رقم در خردادماه به صورت میانگین روزانه 240 میلیون متر مکعب بوده که حکایت از رشدی 5 درصدی دارد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد عسگری با اشاره به مصرف روزانه 542 میلیون متر مکعب گاز در کشور، گفت: مصرف بخش خانگی و تجاری با توجه به فصل گرم سال به 162 میلیون متر مکعب رسیده است این در شرایطی است که زمستان گذشته مصرف این بخش به بالای 600 میلیون متر مکعب در روز رسید.

وی به گازرسانی به نیروگاه ها نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر روزانه 253 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه های تولدی برق تحویل می شود.

عسگری ادامه داد: گازرسانی به نیروگاه ها در تابستان به حداکثر خود می رسد.

اکنون تمام نیروگاه های کشور به شبکه گاز متصل هستند با این حال در فصول سرد سال و با افزایش مصرف گاز توسط بخش خانگی، گاز تحویلی به نیروگاه ها کاهش می یابد و سوخت مایع جانشین آن می شود.

پیش از این مدیر سابق دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اعلام کرده بود که گازرسانی به نیروگاه ها افزایش پیدا کرده و حتی این آمادگی وجود دارد که در مرداد و شهریور سال جاری گازرسانی به این بخش تا 310 میلیون متر مکعب در روز افزایش داشته باشد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 129
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران