صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521060 تاریخ : 1399/07/20-10:33:48
,15,
افزایش 48 درصدی تلفن های همراه ترخیص  شده

در نبمه اول امسال صورت گرفت

افزایش 48 درصدی تلفن های همراه ترخیص شده

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با بیان اینکه 92 درصد از گوشی های تلفن همراه از طریق پایانه های گمرکی این منطقه به کشور وارد می شود، گفت: تعداد تلفن های همراه ترخیص شده در شش ماه ابتدای سال جاری با رشد 48 درصدی نسبت به بازه زمانی سال گذشته، به پنج میلیون و 200 هزار دستگاه رسیده است.

به گزارش بانک و صنعت، اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال یکی از مناطق نه گانه رگولاتوری در کشور است که استانهای تهران، البرز، سمنان و مازندران را تحت پوشش و مدیریت دارد و طبق اطلاعات رگولاتوری، ثبت سفارش و ترخیص کالا از پایانه های گمرکی منطقه شمال در شش ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با رشد 79 درصدی مواجه بوده است.

در این راستا فرهاد جاویدی مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال گفت: براساس آمارهای موجود، 70 درصد از کل واردات کشور در حوزه ICT از طریق پایانه های گمرکی تحت نظارت منطقه شمال رگولاتوری انجام می شود که مقایسه آماری شش ماه نخست سال جاری با بازه زمانی مشابه در سال گذشته، نشان می دهد تعداد کل درخواست های ثبت یا تمدید سفارش در شش ماه ابتدایی سال جاری 8153 مورد بوده است، این آمار در بازه زمانی مشابه سال گذشته 4389 مورد بوده که این اعداد نشان دهنده رشد 86 درصدی این حوزه است.

وی با اشاره به رشد 58 درصدی درخواست های ترخیص کالا در گمرک منطقه شمال عنوان کرد: در شش ماه اول سال جاری 2373 مورد درخواست ترخیص کالا ثبت شده که این درخواست ها در شش ماهه اول سال گذشته 1504 مورد بوده است.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با بیان اینکه 92 درصد از گوشی های تلفن همراه از طریق پایانه های گمرکی این منطقه به کشور وارد می شود، عنوان کرد: تعداد درخواست های ترخیص گوشی تلفن همراه در شش ماهه ابتدایی سال گذشته، 998 مورد بوده که با افزایش حدود 93 درصدی در شش ماه ابتدای امسال به 1927 مورد رسیده است. علاوه بر این، تعداد تلفن های همراه ترخیص شده در شش ماه ابتدای سال گذشته سه میلیون و 500 هزار دستگاه بوده که با رشد 48 درصدی در همین بازه زمانی در سال جاری به پنج میلیون و 200 هزار دستگاه رسیده است.

جاویدی شناسایی و رفع 504 مورد تداخل فرکانسی در حوزه اپراتورهای تلفن همراه را از دیگر اقدامات انجام شده در منطقه شمال دانست و افزود: از این تعداد 22 مورد در حوزه تداخلات اپراتورهای SAP و 16 مورد تداخل در حوزه سایر بهره برداران شبکه های رادیویی شناسایی شده است.

وی با بیان به اینکه استفاده از تجهیزات رادیویی غیرمجاز مانند واکی تاکی ها، لینک های رادیویی غیرمجاز و نیز تکرارکننده های شبکه تلفن همراه، از عوامل ایجادکننده تداخل در فضای فرکانسی این منطقه هستند، گفت: رفع این تداخلات نقش مهمی در ارایه سرویس های با کیفیت به شهروندان به ویژه در حوزه تلفن همراه دارد.

مدیرکل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال با اشاره به پایش 24 ساعته طیف فرکانسی در باندهای مختلف در استان های تحت پوشش این منطقه، عنوان کرد: در سال جاری دو سایت جهت یاب رادیویی راه اندازی و عملیاتی شده است که با تکمیل و راه اندازی همه سایت های مورد نظر در تهران، علاوه بر ارتقای سطح کیفی نظارت بر طیف فرکانسی در تهران و شهرهای حومه آن، سرعت و دقت شناسایی و رفع تداخل های رادیویی نیز افزایش می یابد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 164
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران