صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519676 تاریخ : 1399/06/27-14:16:31
,17,
افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید

افزایش 4500 میلیارد ریالی سرمایه صندوق کارآفرینی امید

با برگزاری جلسه هیات امنای صندوق کارفرینی امید که با حضور نهاد ریاست جمهوری و وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، افزایش چهار هزار و 500 میلیارد ریالی سرمایه این صندوق به تصویب رسید.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از صندوق کارآفرینی امید، محمود واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری در این مراسم با اشاره به بازدید از طرح های صندوق در استان های مختلف و رضایت مردم و مسوولان از عملکرد آن، افزود: صندوق کارآفرینی امید عملکرد بسیار رضایت بخشی در تامین مالی خرد کسب وکارها و به ویژه مشاغل روستایی داشته که موجب شده این صندوق تبدیل به یک نهاد موثر در تامین مالی طرح های روستایی و ایجاد روستاهای بدون بیکار شود.

واعظی، در ادامه نوآوری در مدل های تامین مالی، رشد عملکرد صندوق و بالا بودن میزان وصول مطالبات صندوق نسبت به انتظار وصول که حاکی از پرداخت هدفمند تسهیلات و ایجاد اشتغال پایدار اشت را از نقاط مثبت این گزارش برشمرد.

رشد 62 درصدی تسهیلات پرداختی

در ادامه، اصغر نوراله زاده مدیرعامل صندوق با ارائه گزارشی از عملکرد صندوق طی سال های 93 تا 98 از رشد 107 درصدی کل تسهیلات و رشد 62 درصدی در تعداد تسهیلات پرداختی خبر داد.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی از محل اعتبار تسهیلات اشتغال پایدار روستاییان و عشایر، اظهارداشت: پارسال 11هزار و 410 فقره تسهیلات اشتغال روستایی با اعتبار 11 هزار و 110 میلیارد ریالی پرداخت شد.

نوراله زاده خاطرنشان کرد: در مجموع در سال های 93 تا 98 پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی نسبت به سنوات گذشته با رشد 154 درصدی همراه بوده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید، همچنین به تشریح 6 مدل بومی و اختصاصی تأمین مالی خرد کسب وکارها اعم از مدل هر روستا- یک محصول، مدل صندوق خرد محلی، مدل پشتیبان، مدل روستای بدون بیکار، مدل مشارکتی و مدل برند پرداخت.

وی بیان داشت: یکی از شاخص های سنجش توان نهادهای مالی در بازپرداخت تسهیلات، شاخص میزان وصولی به انتظار وصول است که این شاخص در سال 98 بیش از 100 درصد بوده و به معنای بالاتر بودن میزان وصول مطالبات از انتظار وصول است.

نوراله زاده، همچنین با اشاره به اهم برنامه های امسال صندوق، از ایجاد صندوق های خطرپذیر، راه اندازی باشگاه مشتریان و کانون های کارآفرینی و ایجاد شتاب دهنده های کسب وکار خبر داد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران