جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518333 تاریخ : 1399/06/03-16:56:12
,10028,
افزایش 41 درصدی ترافیک با لغو اجرای طرح ترافیک

سردار حمیدی در جمع خبرنگاران:

افزایش 41 درصدی ترافیک با لغو اجرای طرح ترافیک

رئیس پلیس راهور فاتب گفت: از آغاز عدم اجرای طرح ترافیک تا پایان آن شاهد افزایش 41 درصدی ترافیک در پایتخت بوده ایم.

به گزارش بانک و صنعت، سردار حمیدی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) و یاران وفادارشان از حضور حداکثری پلیس در معابر و بزرگراه های شهر تهران در ایام لغو طرح ترافیک گفت و اذعان داشت: پلیس راهور فاتب در ایام لغو طرح ترافیک با تمام توان و حتی استفاده از نیروهای ستادی توانست بخوبی ترافیک را مدیریت نماید.

وی گفت: طرح ترافیکی که از آن با نگاه کاهش آلودگی هوا و جلوگیری از سفرهای غیر ضروری استفاده می شد جای خود را به عدم اجرای آن داد و باعث شد تردد و حضور برخی شهروندان در معابر شهری، باعث ایجاد ترافیک کاذب در شهر شوند.

سردار حمیدی افزود: طرح ترافیکی که در این سه هفته اجرا نشد ترافیک شهر تهران را به طور میانگین 41 درصد افزایش داد یعنی حجم ترافیک را قبل از عدم اجرای طرح در نظر داشته باشید و حال به آن ترافیک 41 درصد بیافزایید که شاهد حجم بالای حضور شهروندان در ساعات مختلف روز در سطح معابر بودیم.

وی ادامه داد: حتی در برخی ساعات هم تا 55 درصد شاهد افزایش حجم حضور و ترافیک در هسته مرکزی سطح شهر بودیم که معابر ما کشش این حجم ترافیک را نداشته و برخی مواقع ترافیک از خیابان های اصلی به داخل معابر و میدان های دیگر گسترش پیدا می کرد و باعث بی نظمی های ترافیکی خاصی در سطح شهر بودیم.

رئیس پلیس راهور فاتب گفت: در این مدت عدم اجرای طرح، 12 درصد تصادفات شهر تهران افزایش پیدا کرد که باعث بی انضباطی ترافیکی گردید و این افزایش 12 درصدی به نوبه خود باعث عدم رضایت شهروندان گردیده بود چرا که 17772 بار یعنی 34 درصد افزایش و فقط تماس ها و شکایات مردمی در حوزه عدم رضایتمندی و مشکلات ترافیکی را ثبت کرده ایم که کار ما و مسئولیت ما را صد چندان نسبت به گذشته بیشتر کرده است.

سردار حمیدی بیان داشت: آماری هم که از شرکت واحد در خصوص استفاده شهروندان از این سامانه را گرفتیم نشان می دهد برداشتن طرح ترافیک در آن حوزه هم باعث کاهش ترافیک و افزایش حضور در اتوبوس ها نشده و مسافرینی هم که دارای خودروی شخصی بوده اند باز هم بیشتر آنان از وسایل حمل و نقل عمومی من جمله از بی آر تی استفاده کرده اند.

وی گفت: با دفاعی که پلیس از حقوق شهروندان به خاطر ماندن بیش از حد در ترافیک در ساعات مختلف شبانه روز کرد طرح ترافیک به حالت قبلی خود بازگشت و از روز شنبه اجرایی شد.


رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: همیشه 6 ماه دوم سال بدلیل باز شدن مدارس و فعالیت بیشتر مؤسسات و سازمان ها شاهد افزایش حجم ترافیک و جریان بیشتر رفت و آمد می باشیم و معضل وارونگی هوا و ترافیک بیشتر در 6 ماهه دوم خود را نشان می دهد.

سردار حمیدی اشاره کرد: با غیر حضوری شدن مدارس و کم شدن ترافیک می توانیم بگوییم ترافیک و آلودگی هوا را کاهش می دهیم ولی به همین منوال سال گذشته و با ترددهای بیشتر در شهر در نیمه دوم سال شاهد ترافیک و آلودگی بیشتری خواهیم بود.

وی به برخورد پلیس با موتورسیکلت سواران متخلف هم اشاره ای کرد و گفت: جای موتور سیکلت در خط ویژه نیست ولی متأسفانه تعداد معدودی داخل خط ویژه می شوند و با اتوبوس ها برخورد می کنند که شاهد تصادفات روزانه موتور با اتوبوس هستیم. همکاران بنده در خطوط ویژه مستقر هستند تا از ورود و تردد موتورسیکلت ها در خطوط ویژه جلوگیری نمایند، ولی مستلزم کار بیشتری است و اولین سوال ما از مردم این است که مردم با این طرح موافق هستند یا خیر؟؟؟ چرا که موقع به پارکینگ بردن و برخورد با موتور سیکلت متخلف مردم از پلیس می خواهند که موتور را به پارکینگ نبرند و به آن کاری نداشته باشند.

سردار حمیدی بیان داشت: 58 درصد تصادفات در تهران مربوط به موتورسیکلت ها می باشد و عمده تصادفات ما در بزرگراه ها نیز تصادف موتور است و این تصادفات و برخوردها بسیار شدید است که منجر به فوت موتور سوار می گردد.

وی در خصوص اعمال قانون در بزرگراه ها افزود: پلیس هر جا که می خواهد اعمال قانون کند قبل از آن تابلو نصب می کند و و بعد اعمال قانون می کند.

رئیس پلیس راهور پایتخت بیان داشت: در تهران روزانه 20 میلیون سفر داریم چرا که 8 میلیون وسیله که 4 میلیون موتور و 4 میلیون خودرو می باشد که این حجم تردد نیازمند مدیریت می باشد که بدرستی و با تلاش مضاعف انجام می پذیرد.

وی در مورد اصلاحات هندسی معابر پاسخ داد: اصلاح هندسی هم جز وظایفی است که همکاران من با توجه به نیاز شهر، اقدامات کوتاه مدت و بلند مدتی مانند درست شدن زیرگذر رمپ ها و … را در دستور کار ویژه خود قرار می دهند که شاهد آن هستید و در کمیته معابر به صورت روزانه انجام این موارد بررسی و صورت می پذیرد.

سردار حمیدی ادامه داد: پلیس راهور با کلیه مسافربرهای شخصی که اقدام به جابجایی مسافر می کنند برخورد قانونی می کند و این کار انها غیر مجاز است ولی با تلفیق نیروهای پلیس و ظرفیت تاکسیرانی طرحی در حال انجام است که به صورت آنلاین و با استفاده از سامانه سپهر در حال برخورد با اینگونه تخلفات هستیم و در پایانه های مسافر بری بویژه و به طور جد برخورد قانونی انجام می شود.

وی گفت: در ایامی که طرح ترافیک نداشتیم تخلفات و میزان تصادفات بیشتر شده است و حدود 800 هزار نفر مسافر حمل و نقل عمومی ترجیح دادند که از وسیله نقلیه شخصی استفاده نکنند در داخل ترافیک نمانند که دیر برسند.

وی گفت: افزایش سفرهای غیر ضروری باعث ایجاد ترافیک می شود خیلی از سازمان ها و شرکت هنوز خدماتشان غیر حضوری نیست و دوم اینکه خریدها هست که باعث تردد می شود و سوم اینکه جاذبه سفر باعث حضور در زمان برداشتن طرح ترافیک می شود و تقاضای سفر بیشتر می شود.

وی در خصوص تردد موتور سیکلت های سنگین هم گفت: تردد موتورسنگین از نظر قانونی غیر مجاز است و پلیس با توجه به اینکه تردد می کنند به خاطر حفظ جان راننده و دیگران و حفظ نظم ترافیک با آنها برخورد می کند در پارکینگ ها موتورسیکلت هایی هستند که شاید هر کدام بالای 400 500 میلیون تومان قیمت داشته باشد.

رئیس پلیس راهور فاتب افزود: در خصوص بحث تست الکل همیشه پلیس برخورد می کند و اگر راننده ای را در شرایط غیر عادی ببینیم، خودروی وی را متوقف و برخورد قانونی خود را در چهار چوب مقررات انجام می دهیم.

وی بیان داشت: در خصوص ترخیص خودرو بخشی از خدمات را راهور ناجا با حوزه های موازی خود برخی کارها و فرایند ترخیص انجام می شود و برخی خودروها و موتورها به خاطر اینکه شاید ترخیص آنها مقرون به صرفه نیستند ترخیص نشده اند که 60 هزار خودرو در پارکینگ ها رسوب شده اند.

وی ادامه داد: در خصوص روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی پلیس راهور تهران بزرگ پیش بینی های لازم را صورت داده و به همین منظور، از 15 هزار هئیت مذهبی که داریم و پراکندگی دارند و از مکان های بسته به محل های باز رفته اند و شرایط را به واسطه رعایت پروتکل های بهداشتی تغییر داده اند، جلسات متعددی بین هیئت های امنا و پلیس راهور صورت گرفته تا شرایط بهتری را ایجاد نمائیم.

وی خاطرنشان کرد: چون عمده عزاداری ها بیشتر در شب ها می باشد و عزیزانی که با لباس مشکی تردد می کنند از معابر مطمئن تر تردد نمایند، رانندگان هم باید توجه بیشتری داشته و با دقت و حوصله بیشتری جهت عدم برخورد با عابرین و عزاداران رانندگی نمایند تا انشاالله شاهد برگزاری هر چه بهتر این مراسم باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 190
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران