از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514860 تاریخ : 1399/04/03-13:46:48
,13,
افزایش 4 درصدی برداشت گندم

در مقایسه با سال 98

افزایش 4 درصدی برداشت گندم

رئیس مرکز روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای فصل برداشت تاکنون برداشت گندم در مقایسه با سال 98 افزایش 4 درصدی خبر داد.

به گزارش بانک و صنعت، آقای ساسان والی زاده رئیس مرکز روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی،از ابتدای فصل برداشت تاکنون 3 میلیون و 529 هزارتن گندم خریداری شده که 4 درصد از سال گذشته بیشتر است که این نشان از وضعیت مناسب کشت گندم و خریداری مناسبت آن ها دارد.
وی درخصوص کیفیت بالای گندم ها برای پخت نان افزود: شش هزار و 216 نمونه گندم در نقاط مختلف کشور، در مرکز پژوهش های غلات بررسی شده اند و مشخص شده میزان پروتئین گندم های امسال 12،3 است؛ این میزان پروتئین در حدود استاندارد قرار دارد و برای پخت نان مناسب خواهد بود.
والی زاده با بیان اینکه گرانی نان در برنامه دولت نیست، گفت: وزیر جهاد کشاورزی در نشست خبری خود اعلام کرد دولت سیاستی برای گران کردن نان ندارد.
وی همچنین با اشاره به آتش سوزی های اخیر افزود: بخشی از جنگل های کشور در آتش سوزی های یک ماه گذشته آسیب دید، هر چند بخش عمده آسیب ها شامل تنه درختان نمی شد و گیاهان بوته ای و پایه درختان بیشتر درگیر آتش سوزی شدند. از قریب به 800 آتش سوزی که از ابتدای امسال در کشور با آن مواجه شدیم، همگی اطفاء شدند و تنها پنج تا شش مورد دچار مشکل شدیم که دلیل اصلی آن صعب العبور بودن مناطق بوده است.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: برای جبران مشکلات ناشی از آتش سوزی ها و همچنین هدف گذاری در راستای جهش تولید، سازمان جنگل ها برنامه هایی را اعلام کرده که از آن جمله می توان به توسعه گیاهان دارویی در سطح 50 هزار هکتار از مراتع کشور است و این مهم قرار است تا انتهای سال انجام شود که یک حرکت بی نظیر در این حوزه محسوب می شود.
وی با اشاره به آسیب هایی که از ناحیه قطع و قاچاق درختان برای کشور به وجود می آید، گفت: امسال در سطح 9 میلیون هکتار، شاهد توسعه زراعت چوب خواهیم بود و توسعه 30 هزار هکتاری زراعت چوب با متوسط برداشت یک میلیون متر مکعب هدف گذاری شده است تا در سال جاری محقق شود.
والی زاده همچنین در خصوص توسعه شهرک های کشاورزی افزود: ابتدای سال 95 شهرک های کشاورزی پنج هزار و 125 هکتار بودند، اما در حال حاضر به 40 هزار و 500 هکتار رسیده است. در این شهرک ها همچنین صنایع تبدیلی نیز مورد توجه قرار دارند و تسهیلات نیز برای آن ها در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: شهرک های کشاورزی با شکل گیری خود، زنجیره های کشاورزی همچون صنایع تبدیلی را با خود همراه می کند و تحقق آن در قالب تولید، توسعه و حمایت از این بخش خواهد بود.
رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی درباره توسعه روستایی نیز گفت: این موضوع چند وجهی است و بخشی از آن به سازمان امور عشایری مربوط است، یک بخش دیگر مربوط به حمایت از الگوی کشت است تا روستاییان بتوانند بیشترین بهره وری را متناسب با بافت و زیست بوم خود داشته باشند. بحث کشت قراردادی، آموزش هایی که در قالب طرح یاوران تولید ارائه می شود و طی آن اعضای هیئت های علمی وارد عرصه های تولید خواهند شد؛ همه این ها زنجیره ای را تشکیل می دهد که روستا هایی سرسبز و بانشاط و کشاورزانی بهره مند از سود بالا داشته باشیم نه این که سود تلاش آنان به جیب دلالان برود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 207
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران