در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519971 تاریخ : 1399/07/01-12:28:43
,13,
افزایش 35 درصدی عرضه گوشت گوسفندی

رییس شورای تامین دام اعلام کرد:

افزایش 35 درصدی عرضه گوشت گوسفندی

رییس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه میزان عرضه گوشت قرمز بیش از تقاضای بازار است، گفت: با افزایش جمعیت دامی در بهار و تابستان امسال، میزان عرضه دام زنده سبک 50 درصد و گوشت گوسفندی 35 درصد افزایش یافته است.

به گزارش بانک و صنعت، منصور پوریان افزود: طبق آمارها عرضه دام زنده سبک 50 درصد، گوشت گوسفندی 35 درصد، گوساله زنده 40 درصد و گوشت گوساله 25 درصد رشد یافته که این میزان بیش از تقاضای بازار بوده است.

رییس شورای تامین دام با بیان اینکه به دلیل شیوع کرونا با کاهش مصرف گوشت قرمز روبرو هستیم، اظهارداشت: به دلیل زایش های صورت گرفته در بهار و تابستان امسال در بخش تولید دام زنده و عرضه گوشت قرمز شرایط خوبی داریم.

پوریان تصریح کرد: اکنون قیمت هر کیلوگرم دام زنده سبک درب دامداری بین 41 و 42 هزارتومان و گوساله زنده بین 30 تا 31 هزار تومان است این درحالیست که نرخ دام سبک در بازار به دلیل حضور دلالان تا 48 هزارتومان به فروش می رسد.

رییس شورای تامین دام گفت: با توجه به شرایط خوب تولید و عرضه گوشت در بازار باید هر کیلوگرم گوشت گوسفندی با قیمت منطقی 90 هزارتومان و گوساله 80 هزار تومان به دست مصرف کنندگان برسد.

وی با بیان اینکه نیاز کشور به گوشت قرمز سالانه نزدیک 900 هزارتن است که حدود 10 درصد آن از محل واردات تامین می شود، افزود: در صورت ادامه زایش ها و افزایش جمعیت دامی سبک و سنگین برای سال آینده دیگر نیازی به واردات گوشت قرمز نیست و می توانیم گوشت مورد نیاز صنعت را از محل داخل تامین کنیم.

پوریان اظهارداشت: امیدواریم با افزایش تولید جمعیت دامی بزودی در تولید گوشت قرمز مورد نیاز کشور به خودکفایی برسیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 176
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران