در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518850 تاریخ : 1399/06/13-12:12:28
,5,
افزایش 2500 مگاواتی ظرفیت تولید سالانه برق در دولت تدبیر و امید

وزیر نیرو خبر داد

افزایش 2500 مگاواتی ظرفیت تولید سالانه برق در دولت تدبیر و امید

وزیر نیرو با اشاره به اینکه در دولت تدبیر و امید سالانه 40 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در صنعت برق انجام شده، گفت: سال آینده گزارش خواهیم داد که در 8 سال دولت تدبیر و امید علاوه بر مدیریت مصرف، هر سال 2500 مگاوات ظرفیت جدید به مدار بهره برداری اضافه شده است.

به گزارش بانک و صنعت، رضا اردکانیان امروز (پنجشنبه) در هجدهمین هفته از پویش هر #هفته الف-ب-ایران در سال 99 که با افتتاح 5 طرح مهم آبی و برقی با حضور رئیس جمهوری همراه بود، ادامه داد: امروز شاهد افتتاح چهل و چهارمین سد مخزنی در دولت تدبیر و امید هستیم.

وزیر نیرو با اشاره به صحبت های مقام معظم رهبری در جلسه با هیات دولت، افزود: ایشان تاکید کردند که طرح های در دست افتتاح وزارت نیرو که خوشبختانه هفته به هفته اجرا می شود تا آخر سال همانطور که برنامه ریزی کرده اید با دقت دنبال کنید، با جدیت انجام دهید تا این کارها انجام گیرد و اینها کارهای زیربنایی است.

وی تاکید کرد: امروز پنجمین سد مخزنی را در سال جاری بعد از استان های خراسان جنوبی، ایلام، آذربایجان غربی و کرمانشاه در بستان آباد آذربایجان شرقی را افتتاح می کنیم.

اردکانیان با بیان اینکه این سد برای مهار سیلاب امتحان خود را پس داد، گفت: تامین آب شرب، مشروب ساختن هزار و 100 هکتار اراضی و تامین حق آبه های زیست محیطی از دیگر اهداف احداث این سد است که با 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری ساخته شده است.

به گفته وزیر نیرو، تا پایان دولت سعی خواهیم کرد به وعده افتتاح هر 50 روز یک سد مخزنی، عمل کنیم.

افزایش 307 مگاواتی ظرفیت تولید برق کشور

وی با اشاره به اینکه پروژه دوم نهمین نیروگاه حرارتی است که امسال بعد از استان های تهران، لرستان، بوشهر، هرمزگان، مازندران و سمنان اینبار در استان کرمانشاه افتتاح می شود، افزود: واحد دوم نیروگاه گازی دالاهو به ظرفیت 307 مگاوات و سرمایه گذاری دو هزار و 530 میلیارد تومان به مدار بهره برداری می آید و این در حالی است که واحد اول آن آذر سال گذشته افتتاح شد.

اردکانیان ادامه داد: از ابتدای سال 99 تا کنون 1309 مگاوات ظرفیت جدید به مدار بهره برداری آوردیم و فقط برای تولید برق در سال جاری 11 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری به ثمر رسیده است.

280هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برقی در 7 سال گذشته

وی تاکید کرد: در طول دولت تدبیر و امید، سالانه 40 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش برق انجام گرفته؛ سال هایی تحریم شدید اقتصادی بوده است. سرمایه مورد نیاز نیز از منابع عمومی (بودجه دولت) و سرمایه های بخش خصوصی انجام شده است.

وزیر نیرو ادامه داد: سال آینده گزارش خواهیم داد که در 8 سال دولت تدبیر و امید علاوه بر مدیریت مصرف، هر سال 2500 مگاوات ظرفیت جدید به مدار بهره برداری اضافه شده است.

بهره برداری از 42.5 مگاوات نیروگاه برق تجدیدپذیر

اردکانیان با اشاره به اینکه سومین طرح این هفته در استان اردبیل به بهره برداری می رسد، گفت: نهمین و دهمین نیروگاه تجدیدپذیر را امسال در استان اردبیل افتتاح می کنیم جمع ظرفیت به مدار آمده از این نیروگاه های بزرگ مگاواتی به 42.5 مگاوات تا این لحظه خواهد بود که همه با سرمایه بخش خصوصی و تضمین دولت برای خرید برق صورت گرفته است.

وی خطاب به رئیس جمهوری تاکید کرد: علاوه بر آن، یک پست 230 کیلوولت با سرمایه گذاری 215 میلیارد تومان برای تضمین برق مطمئن و پایدار برای پذیرایی از واحدهای جدید صنعتی در این استان رو به توسعه، با فرمان جنابعالی افتتاح خواهد شد و جمع سرمایه گذاری انجام شده برای طرح های امروز سه هزار و 245 میلیارد تومان است.

وزیر نیرو ادامه داد: با این طرح ها 70 طرح ساخت و سازی و 5 طرح ساز و کاری به ثمر رسیده است. امسال 200 طرح ساخت و ساز و 50 طرح ساز و کاری در این پویش افتتاح می کنیم.

صرفه جویی 180 میلیون مکعب آب با کیفیت با ساخت سد مجازی در تهران

وی افزود: در آخرین طرح ساز و کاری با همکاری نزدیک شهرداری تهران کلنگ اولین سد مجازی را در تهران بر زمین زدیم.

اردکانیان گفت: با اجرای این طرح به اندازه حجم سد امیرکبیر (سد کرج) از آب قابل شرب با کیفیت و مصرف آن در فضای سبز جلوگیری می کنیم و این آب ها در زیر زمین می ماند و از فرونشست زمین جلوگیری خواهد شد.

وی تاکید کرد: بر این اساس، پساب تصفیه شده در اختیار شهرداری تهران برای آبیاری فضای سبز و توسعه فضای سبز در سال های آینده قرار می گیرد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه کار اجرایی این سد مجازی از فردا شروع خواهد شد، ادامه داد: در حال حاضر 180 میلیون متر مکعب آب با کیفیت برای آبیاری فضای سبز تهران مصرف می شود.

وی افزود: به میزان مورد نیاز پساب تصفیه شده در اختیار شهرداری تهران به مرور قرار می دهیم و در افق طرح 1410 به جای 180 میلیون، 250 میلیون متر مکعب پساب تصفیه شده در اختیار شهرداری قرار خواهیم داد و به مرور چاه ها بسته می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 175
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران