سازمان خصوصی سازی خانه پارسیان ، عبور از رمز عبور خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار نقش فناوری اطلاعات در تحقق افق 1404 ایران بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
شماره: 451701 تاریخ : 1397/12/26-17:20:38
,10028,10034,
افزایش 25 درصدی کشف مواد محترقه

جانشین پلیس آگاهی ناجا خبر داد

افزایش 25 درصدی کشف مواد محترقه

جانشین پلیس آگاهی ناجا از افزایش 25 درصدی کشف مواد محترقه طی 11 ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، سردار مسعود منفرد با اشاره به چهارشنبه آخر سال اظهار داشت: مراسم چهارشنبه آخر سال در ایران از دیرباز آتش بازی و پریدن از روی آتش بوده است که به مرور زمان و به خصوص طی چند سال اخیر به آتش بازی و ترقه بازی با مواد محترقه رسیده که این امر باعث ایجاد خسارت‌های مالی و جانی جبران ناپذیری می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه مواد محترقه بیشتر از مرزهای شمال غربی و جنوبی کشور وارد می‌شود، افزود: آمار به دست آمده از پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور حاکی از آن است که طی 11 ماهه امسال 25 درصد افزایش کشف مواد محترقه نسبت به مدت مشابه سال قبل را داشته‌ایم.

جانشین پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: تشدید اقدامات کنترلی و حساس کردن استان‌ها از اواخر دی ماه و تأکید بر مبارزه قاطعانه با قاچاق مواد محترقه تا پایان سال و برخورد بدون اغماض با قاچاقچیان و کنترل تحرکات مجرمان حرفه‌ای و سابقه دار از مهم‌ترین عوامل افزایش میزان کشفیات مواد محترقه در یازده ماهه سال 1397 نسبت به مدت مشابه سال گذشته می‌باشد.

سردار منفرد یادآور شد: کسانی که خواسته و یا ناخواسته با استفاده این مواد منجر به مرگ یا صدمات جانی کسی شوند مرتکب جرم شده و به طور قطع برخورد قانونی لازم با آنان صورت خواهد گرفت.

جانشین پلیس آگاهی ناجا خاطر نشان کرد: مشارکت دادن تمام بخش‌های جامعه در امر پیشگیری از حوادث مربوط به آخرین چهارشنبه سال، مستلزم بسیج همگانی می‌باشد که اثر بخشی بیشتری خواهد داشت.

وی به نقش تأثیرگذار پلیس آگاهی در برخورد جدی با وارد کننده، تولید و توزیع کنندگان مواد محترقه اشاره و بیان کرد: کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی در سراسر کشور آمادگی کامل دارند تا با مرتکبان چنین جرایمی برخورد کنند.

سردار منفرد با تاکید بر اینکه تمام تلاش پلیس ایمنی لازم برای برقراری شادی مردم در این ایام است، به والدین و افراد بزرگ خانواده توصیه کرد: کنترل محسوس و نامحسوس از فرزندان و جوان‌های خود داشته باشند که خدای نکرده مشکلی برای آنها پیش نیاید.

وی افزود: شهروندان نیز مد نظر داشته باشند با افرادی که می‌خواهند به هر طریقی از این شرایط سو استفاده کرده و باعث سلب آسایش مردم شوند با اطلاع به پلیس، همکاری لازم را داشته باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:
Memory usage: 183
موج جایزه رو بگیر! رمزت رو فریاد بزن موسسه اعتباری ملل بیمه جامع مجتمع های مسکونی بیمه پارسیان اقشار جدید برخوردار از حمایت های تأمین اجتماعی بانک صنعت و معدن پست بانک ایران بانک خاورمیانه