در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520320 تاریخ : 1399/07/07-13:35:06
,17,
افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان در سال آینده

در بخشنامه بودجه سال 1400 محقق شد؛

افزایش 25 درصدی حقوق کارکنان در سال آینده

بخشنامه بودجه سال 1400 که رییس جمهوری به تازگی به سازمان های اجرایی ابلاغ کرده است، افزایش حقوق و دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده را به میزان 25 درصد پیش بینی کرد.

به گزارش بانک و صنعت، در پیوست ضوابط مالی بخشنامه بودجه سال 1400، افزایش حقوق و دستمزد مشمولین قانون کار 25 درصد پیش بینی شده و این رقم قطعی نبوده و پس از تصویب شورای عالی کار، لازم الاجرا خواهد شد.

همچنین در این بخشنامه سقف اعتبار مربوط به سرانه اضافه کار کارکنان برای سال آینده معادل اعتبار سرانه اضافه کاردرنظر گرفته شده در سال 1399 پیش بینی شده و تعیین سقف اعتبار در نظر گرفته شده در قانون بودجه سال 1399 همچنین در زمینه اعتبار ماموریت های داخلی و خارجی کارکنان و اعتبار سرانه کمک های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم کارکنان نیز لحاظ شده و دستگاه های مربوطه موظفند در سند اجرایی بودجه دستگاه مربوطه خود این سقف را رعایت کنند.

علاوه براین در بخشنامه بودجه سال آینده در زمینه مبلغ پاداش پایان سال کارکنان یا همان عیدی مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان پیش بینی شده که تایید نهایی آن هم موکول به تصویب هیات وزیران شده و این در حالی است که مبلغ مصوب عیدی در بودجه سال 1399 یک میلیون و 200 هزار تومان بود.

براساس این گزارش دربخشنامه مزبور در ارتباط با تمام مؤسسه ها، شرکت های دولتی و دستگاه های اجرایی از جمله شرکت های دولتی مستلزم ذکر یا تصریح نام نیز تاکید شده که موظفند تا افزایش اعتبار حقوق، دستمزد و مزایای کارکنان خود را در بودجه پیشنهادی سال 1400 مطابق با موارد ذکر شده، پیش بینی کنند.

پیش بینی افزایش حقوق 25 درصدی کارکنان در سال 1400 در حالی رخ داده است که در سال 1399 شورای عالی کار، افزایش حقوق 21 درصدی نسبت به سال پیش از خود را برای اقشار دریافت کننده حقوق و دستمزد تعیین کرده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 186
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران