تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 312103 تاریخ : 1396/10/04-12:56:13
,17,25,
افزایش 21.4 درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش صنعت و معدن در 7 ماهه امسال

دفتر آمار و فراوری داد‌‌ه های وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

افزایش 21.4 درصدی تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری به بخش صنعت و معدن در 7 ماهه امسال

تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری در هفت ماهه سال در بخش صنعت و معدن افزایش 21.4 درصدی و در بخش بازرگانی افزایش 11.9 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت ؛ بر اساس گزارش هفت ماهه ارایه شده از سوی دفتر آمار و فراوری داد‌ه های وزارت صنعت، معدن و تجارت بانک‌ها و موسسات اعتباری در 7 ماهه امسال در بخش صنعت و معدن بیش از 95 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردند که 30.4 درصد از کل تسهیلات پرداختی را به خود اختصاص داد و رشدی 21.4 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

بانک‌ها و موسسات اعتباری در 7 ماهه 95 بیش از 78 هزار میلیارد تومان در بخش صنعت و معدن پرداخت کرده بودند که سهمی 28.2 درصدی از کل تسهیلات داشت.

از بیش از 95 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش صنعت و معدن معادل 83.7 درصد آن (بیش از 79 هزار میلیاردتومان) در تأمین سرمایه در گردش پرداخت شده است که بیانگر توجه و اولویت دهی به تأمین منابع برای بخش صنعت و معدن توسط بانک‌ها در سال 96 است.

از این میزان بیش از هفت هزار میلیارد تومان و معادل 7.7 درصد تسهیلات ایجادی و بیش از سه هزار میلیارد تومان معادل 3.9 درصد تسهیلات توسعه ای بوده است.

در بخش بازرگانی نیز در هفت ماهه امسال بیش از 43 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است که با احتساب حدود 39 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در هفت ماهه 95، رشدی برابر با 11.9 درصد را نشان می دهد.

در این بخش نیز بیش از 31 هزار میلیارد تومان ( معادل 71.5 درصد تسهیلات) برای تأمین سرمایه در گردش مورد استفاده قرار گرفت.

در حوزه خدمات نیز در این مدت 7 ماهه بیش از 125 هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک‌ها و موسسات اعتباری پرداخت شده که با در نظر گرفتن رقم پرداختی مدت مشابه سال گذشته(بیش از 113 هزار میلیارد تومان) 10.4 درصد رشد داشته است.

سهم تسهیلات پرداختی در قالب سرمایه در گردش در تمام بخش‌های اقتصادی در 7 ماهه امسال مبلغ 196 هزار میلیارد تومان (معادل 62.8 درصد کل تسهیلات پرداختی) است که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل (مبلغ 145 هزار میلیارد تومان) معادل 8 درصد افزایش داشته است. ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 177
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران