زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514489 تاریخ : 1399/03/26-14:59:36
,6,
افزایش 20 درصدی تولید در ایران خودرو

افزایش 20 درصدی تولید در ایران خودرو

قائم مقام ایران خودرو از ادامه روند افزایشی تعداد تولید در این گروه صنعتی خبر داد و گفت: تعداد 98 هزار و 300 دستگاه انواع خودروی سواری و وانت از ابتدای سال کاری تا روز 25 خرداد به تولید رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 20 درصدی داشته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از ایران خودرو، حمید مرادی افزود: در مدت یاد شده 18هزار دستگاه خودرو بیشتر از مدت مشابه سال گذشته خودرو در این گروه صنعتی تولید شده است.

وی با بیان اینکه خودروهای کسری دار تولیدی در همین بازه زمانی کاهش 53 درصدی داشته، ادامه داد: تعداد قطعات کسری هر خودرو نیز از 20 قطعه در سال گذشته به پنج قطعه رسیده که اثبات کننده توانمندی سازندگان داخلی در تامین قطعات مورد نیاز است.

مرادی همچنین از به روز رسانی تعهدات معوق مشتریان تا مردادماه خبر داد.

وی بخشی از قطعات کسری در تولید خودرو را مربوط به نبود مواد اولیه در داخل کشور دانست و یادآور شد: سازندگان کشور دارای فناوری و توانمندی تولید برخی از قطعات مانند کاتالیست هستند، اما نبود مواد اولیه سبب شده که در تولید دچار مشکل شویم.

مرادی درعین حال گفت: برخی قطعات که الکترونیکی هستند نیز مربوط به کل صنعت در کشور بوده و مختص خودروساز نیست، علت سرمایه گذاری نکردن در این بخش علاوه بر سرعت بالای توسعه فناوری، اقتصادی نبودن آن است و در سطح جهان چند تامین کننده مشخص وجود دارد که منابع تامین کل خودروسازی جهان به شمار می روند.

تولید روزانه دو هزار دستگاه خودرو

قائم مقام اجرایی ایران خودرو با بیان اینکه دوره افت ناشی از تحریم را در تولید خودرو پشت سر گذاشته ایم، گفت: میانگین تولید روزانه ایران خودرو در سال جاری بیش از دو هزار دستگاه بوده، درحالی که در سال گذشته این عدد کمتر از یک هزار و 500 دستگاه بود.

وی از جذب نیروی انسانی در شرکت های قطعه ساز خبر داد و افزود: در ابتدای تحریم بیش از 150 هزار نیروی کار در این شرکت ها تعدیل شده بود که اکنون علاوه بر بازگشت به کار این افراد، برخی از سازندگان درحال جذب نیرو هستند.

مرادی ضمن انتقاد از اظهارات برخی مسوولان درباره صنعت خودروسازی، یادآور شد: تامین سالیانه یک میلیون دستگاه خودرو برای بازار کشور نیازمند خروج 20 میلیون دلار از ذخیره ارزی کشور است در حالی که صنعت خودرو با تامین این تعداد علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، سبب ایجاد اشتغال برای بیش از سه میلیون نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است.

وی همچنین افزایش تیراژ تولید و طراحی دو محصول جدید ایران خودرو را از دستاوردهای مهم این شرکت در دوران تحریم برشمرد و گفت: در مدت کمتر از یک سال، یکی از دو محصول جدید با عمق داخلی سازی بالا وارد بازار خواهد شد که مهر تاییدی بر توانمندی جوانان متخصص در صنعت خودروی کشور است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 210
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران