در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515013 تاریخ : 1399/04/05-17:01:38
,5,
افزایش 1200 مگاواتی ظرفیت نیروگاه های حرارتی تا پایان تابستان امسال

افزایش 1200 مگاواتی ظرفیت نیروگاه های حرارتی تا پایان تابستان امسال

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه تا پایان شهریورماه امسال یک هزار و 200 مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه های حرارتی کشور افزوده خواهد شد، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته 600 مگاوات از این ظرفیت جدید در تیرماه و 600 مگاوات باقی مانده در مرداد و شهریور وارد مدار خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، محسن طرزطلب با تاکید بر اینکه برنامه تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل ترکیبی از ابتدای دولت تدبیر و امید به شکل جدی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: سال گذشته با تلاش های صورت گرفته همکاران صنعت برق، راندمان متوسط نیروگاه های حرارتی کشور با افزایش حدود 48 صدم درصدی نسبت به پایان سال 97 برای اولین بار به 38.58 درصد رسید.
وی ادامه داد: راندمان نیروگاه های گازی در حالت استاندارد حدود 34 درصد است که با تبدیل این واحدها به سیکل ترکیبی، راندمان آن ها نیز به حدود 48 تا 49 درصد خواهد رسید. از دیگر اقدامات مفیدی که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته موضوع استفاده از نیروگاه های جدید راندمان بالای گازی است که راندمان این واحدها در حالت گاز بین 39 تا 40 درصد خواهد بود.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به برنامه این شرکت برای ارتقای واحدهای گازی موجود در کشور، گفت: راندمان نیروگاه های گازی کلاس E بین 33 تا 34 درصد است که با ارتقای این واحدها راندمان آن ها نیز به حدود 36 تا 37 درصد خواهد رسید.
طرزطلب با تاکید بر اینکه راندمان نیروگاه های کشور تا پایان امسال از مرز 39 درصد عبور خواهد کرد، گفت: براساس برنامه ششم توسعه در تلاشیم این رقم را در سال 1400 به عدد 40 درصد برسانیم.
وی با بیان اینکه 92 درصد انرژی ایران توسط نیروگاه های حرارتی تامین می شود، اضافه کرد: سالانه حدود 36 درصد گاز کشور توسط نیروگاه های حرارتی مصرف می شود. هر چه بتوانیم با گاز موجود در اختیار توان تولیدی نیروگاه ها را افزایش دهیم طبیعتا این اقدام به نفع اقتصاد کشور خواهد بود و می توان با صادرات مازاد سوخت باقی مانده در این بخش برای کشور درآمدزایی ایجاد کرد.
مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی با تاکید بر اینکه تا پایان شهریورماه امسال حدود یک هزار و 200 مگاوات به ظرفیت موجود نیروگاه های حرارتی کشور افزوده خواهد شد، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته 600 مگاوات از این ظرفیت جدید در تیرماه و 600 مگاوات باقی مانده در مرداد و شهریور وارد مدار خواهد شد.
طرزطلب با اشاره به اینکه افزایش توان تولیدی واحدهای حرارتی به صورت مستمر ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: در تلاشیم با بکارگیری نیروگاه های نسل نو و تبدیل واحدهای گازی به سیکل ترکیبی بتوانیم بدون افزایش مصرف سوخت نسبت به سال گذشته شاهد ارتقای توان تولید نیروگاه های کشور باشیم.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 128
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران