در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 511992 تاریخ : 1399/02/13-09:08:47
,5,
افزایش کیفیت و ارزش گاز مایع فازهای 2 و 3 پارس جنوبی

افزایش کیفیت و ارزش گاز مایع فازهای 2 و 3 پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه سوم پارس جنوبی گفت: پروژه کاهش توتال سولفور LPG (گاز مایع) تولیدی پالایشگاه با یکی از پارک های علم و فن آوری کشور در حال انجام است که خروجی آن منجر به افزایش کیفیت و ارزش محصول، کاهش تولید ضایعات و آلاینده های محیط زیستی و همچنین ایجاد روش جدیدی برای تصفیه LPG خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، محمد شفیع موذنی گفت: در سال جاری با توجه به نامگذاری انجام شده توسط مقام معظم رهبری و در ادامه برنامه سال های قبل در راستای تولید داخل و حمایت از کسب و کارهای داخلی، کمیته های ساخت داخل و خودکفایی مجتمع فعال تر خواهند شد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش جهت استفاده از خدمات ساخت داخل در تأمین تجهیزات مورد نیاز پالایشگاه ، به کار گرفته خواهد شد، گفت: همکاری با شرکت های دانش بنیان جهت رفع مشکلات پالایشگاه و بهینه سازی فرآیندها در دست اقدام است.

مدیر پالایشگاه سوم پارس جنوبی افزود: در همین راستا پروژه کاهش توتال سولفور LPG تولیدی پالایشگاه با یکی از پارک های علمی فن آوری کشور در حال انجام است که خروجی آن منجر به افزایش کیفیت و ارزش محصول، کاهش تولید ضایعات و آلاینده های محیط زیستی و همچنین ایجاد روش جدیدی برای تصفیه LPG خواهد شد.

مؤذنی اظهار داشت: بر اساس اهداف تعیین شده برای سال جاری و با نگاه به شعار «جهش تولید» برنامه هایی جهت کاهش توقفات اضطراری و برنامه ریزی شده، بهینه سازی شرایط فرآیندی، افزایش میزان تولید اتان در پالایشگاه تهیه شده است که به افزایش تولید پالایشگاه منجر خواهد شد.

به گفته وی، پالایشگاه در راستای حل مشکلات و ارتقا کیفیت و کمیت محصولات با شرکت های مختلف داخلی در خال همکاری است که از جمله می توان به ساخت داخل غربال های مولکولی، پیگیری ساخت کاتالیست جیوه با شرکت های دانش بنیان نام برد. این کاتالیست از اهمیت زیادی در تولید پالایشگاه برخوردار بوده و تاکنون از منابع خارجی تامین می شده است.

موذنی افزود: ارتقا کیفیت محصول ال.پی.جی پالایشگاه با کمک پارک علم و فناوری، انجام پروژه های پژوهشی مرتبط با افزایش کارایی مبدل های حرارتی و کاهش مصرف انرژی در پالایشگاه، استفاده از خدمات شرکت های دانش بنیان جهت افزایش کارایی فیلترهای گاز ورودی، تعمیر و راه اندازی مجدد کمپرسور هوای پالایشگاه با استفاده از خدمات شرکت های داخلی و رفع نیاز از خرید خارج از مهم ترین فعالیت های صورت گرفته پالایشگاه سوم در حوزه ساخت داخل است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 187
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران