صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521510 تاریخ : 1399/07/28-11:18:56
,1,
افزایش کفایت سرمایه و قدرت تسهیلات دهی بانک صادرات ایران/ ارتقای 9500 درصدی سود خالص «وبصادر»

گزارش مالی نیمه نخست سال نشان داد

افزایش کفایت سرمایه و قدرت تسهیلات دهی بانک صادرات ایران/ ارتقای 9500 درصدی سود خالص «وبصادر»

صورت های مالی شش ماهه منتهی به پایان شهریور 99 بانک صادرات ایران منتشر شد که بر اساس آن سود خالص هر سهم این بانک با بیش از 9500 درصد افزایش به 289 ریال رسید.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران، سود خالص «وبصادر» در صورت های مالی منتهی به پایان شش ماهه اول سال 99 با رشد 9 هزار و 533 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل، به 289 ریال رسید و موجب کاهش 64 درصدی زیان انباشته و بهبود کفایت سرمایه بانک شد.

گفتنی است با کاهش و سپس به صفر رسیدن زیان انباشته بانک صادرات ایران، سهامداران این بانک به سود قابل تقسیم دست خواهند یافت. همچنین با افزایش کفایت سرمایه بانک صادرات ایران، قدرت تسهیلات دهی این بانک بیشتر می شود و می تواند به درآمدهای بیشتری دست یابد.
صورت های مالی شش ماهه منتهی به پایان شهریور 99 بانک صادرات ایران بر سامانه کدال قرار گرفت که بر اساس آن روند سودآوری بانک از محل رشد درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری ، درآمدهای کارمزدی و عملیاتی با رشد قابل توجهی همراه بوده است؛ به نحوی که ادامه این روند و به ویژه عملکرد دوره شش ماهه منتهی به 31 شهریور 1399 منجر به رشد درآمد تسهیلات اعطایی و سپرده گذاری به میزان 33 درصد، رشد خالص درآمدهای کارمزدی معادل 64 درصد و رشد سایر درآمدهای عملیاتی به میزان 275 درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل شده است.
بر اساس صورت های مالی شش ماهه منتشر شده بانک صادرات ایران، جمع دارایی های بانک نسبت به سال مالی منتهی به پایان اسفند 98، با رشد 27 درصدی همراه بوده است. همچنین منابع سپرده ای بانک در این مدت 29 درصد و مجموع منابع ارزان قیمت بانک 39 درصد افزایش ثبت کرده است.
آثار مثبت تلاش ها و برنامه های عملیاتی بانک صادرات ایران طی 30 ماه گذشته بر دستاوردهای بانک در این دوره مالی، موجب رشد 354 درصدی سرمایه نظارتی (سرمایه پایه) و افزایش نسبت کفایت سرمایه بانک به 2.3 درصد شده است.
با ادامه روند سودآوری، نرخ «وبصادر» طی شش ماه اول سال به میزان 480 درصد رشد داشته و بازدهی مناسبی را نصیب صاحبان سهام کرده که این روند با تداوم برنامه های آتی بانک، روند رو به رشد نرخ سهم را در پی خواهد داشت.
همچنین بانک صادرات ایران در دوره مذکور با واگذاری 20 درصد سهام شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات (وسپهر) و تهاتر بدهی های ارزی مشتریان کلان، توانسته نسبت به ایجاد درآمد به نحو مطلوب اقدام کند.


ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 167
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران