تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 521164 تاریخ : 1399/07/21-13:21:52
,5,
افزایش هزارمگاوات دیگر به ظرفیت نیروگاه ها

شرکت تولید نیروی برق حرارتی اعلام کرد:

افزایش هزارمگاوات دیگر به ظرفیت نیروگاه ها

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جهش تولید یک هزارمگاوات دیگر به ظرفیت نصب شده نیروگاه های کشور افزوده خواهد شد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از شرکت تولید نیروی برق حرارتی ایران، محسن طرز طلب افزود:ظرفیت فعلی نیروگاه های کشور به 84 هزار و 674 مگاوات رسیده است.

وی اضافه کرد: ظرفیت نیروگاه های کشور تا پایان سال جهش تولید از مرز 85 هزار مگاوات عبور خواهد کرد و با اقدام های انجام شده در صنعت برق، این ظرفیت تا پیک تابستان سال آینده به حدود 86 هزار مگاوات خواهد رسید.

طرزطلب، قرارگیری کشورمان در بین سازندگان سرآمد توربین های گازی نیروگاهی را یادآور شد و خاطرنشان ساخت: اکنون در زمینه ساخت توربین های گازی و واحدهای بخار فناوری 100 درصدی در داخل کشور وجود دارد و محصولات تولیدی توسط متخصصان داخلی به سایر کشورها صادر می شود.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی توضیح داد: ظرف دو سال آینده نیروگاه های کلاس اف( بازدهی بالا) به دست متخصصان ایرانی ساخته خواهد شد، ضمن آنکه از برنامه های اقتصاد مقاومتی شرکت برق حرارتی برای سال جهش تولید طراحی توربین ملی با بازدهی 60 درصد است که تلاش می شود عملیات اجرایی این توربین به زودی در یکی از نقاط مورد نیاز کشورمان آغاز شود.

وی افزود: واحدهای گازی نیروگاه جدید زرند سال آینده وارد مدار می شوند، نیروگاه سیکل ترکیبی زرند دارای دو واحد گاز و یک واحد بخار درمجموع به ظرفیت 500 مگاوات است که اکنون میزان پیشرفت فیزیکی واحدهای گازی نیروگاه به 51 درصد رسیده و امیداست برای پیک تابستان سال آینده هر دو واحد یاد شده به بهره برداری برسند.

طرزطلب گفت: تاکنون 120 میلیون یورو برای احداث واحدهای گازی نیروگاه هزینه شده است، ضمن آنکه تجهیزات اصلی این مجموعه شامل توربین، ژنراتور، ترانس و تجهیزات کمکی آن ساخت داخل بوده و پس از بهره برداری کمک شایانی به تامین انرژی مورد نیاز کرمان و استان های همجوار این منطقه به منظور گذر از پیک تابستان سال آینده خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت برق حرارتی خاطرنشان کرد: نیروگاه زرند توسط متخصصان داخلی و با سرمایه گذاری دولت در حال اجراست، بازدهی نیروگاه جدید با افزایش 18 درصدی به 48.5 درصد خواهد رسید و به دلیل استفاده از سوخت گاز آلایندگی بسیار کمی دارد و به لحاظ زیست محیطی دارای شرایط بسیار مناسبی است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران