صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515303 تاریخ : 1399/04/13-15:02:45
,17,11,
افزایش قیمت نهاده های دولتی عامل گرانی مسکن است

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران:

افزایش قیمت نهاده های دولتی عامل گرانی مسکن است

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران گفت: عوارض متعدد و افزایش قیمت نهاده هایی که بیشتر آن ها دولتی است موجب افزایش قیمت تمام شده مسکن شده است.

به گزارش بانک و صنعت، جمشید برزگر افزود: هم اکنون در قیمت هر کیلو میله گرد، بیش از 2 هزار تومان حباب وجود دارد، بنابراین انتظار ما از دولت این است که با سیاست گذاری های درست و کنترل قیمت نهاده هایی مانند فولاد به رونق صنعت ساختمان و خانه دار شدن اقشار مختلف جامعه کمک کند.

وی اضافه کرد: برای کاهش قیمت تمام شده مسکن، پیشنهادها و درخواست های خود را به معاون اول رئیس جمهور ارائه کردیم و معاون اول هم آن را به وزارت راه و شهرسازی ارجاع داد که وزیر راه هم این موضوع را هم به وزیر اقتصاد و هم به رئیس سازمان برنامه و بودجه فرستاد، اما در حالی که منتظر گشایشی برای کاهش قیمت تمام شده بودیم، مشاهده کردیم که عوارض جدیدی بر صنعت احداث وضع شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه صنعت ساختمان تنها حوزه ای است که 97 درصد آن توسط بخش خصوصی ساخته می شود، گفت: بارها اعلام کرده ایم که رفع موانع و مشکلات فرا روی این صنعت مانند قانون پیش فروش، بیمه کارگران، مالیات ماده 77 و مهمتر از همه اصلاح ساختار نظام مهندسی و اصلاح ساختار دستگاه های خدمات رسان در این حوزه باید جدی گرفته شود.

برزگر افزود: 30 درصد بودجه شهرداری ها را صنعت احداث می پردازد، این صنعت بابت هر ماده مصرفی 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداخت می کند، علاوه بر این هزینه های قانونی که این صنعت به دستگاه های خدمات رسان پرداخت می کند، در هر متر مربع بیش از یک میلیون تومان قیمت تمام شده ساختمان را افزایش می دهد، ضمن این که باید حفظ ارزش پول سرمایه گذاران در صنعت ساختمان نیز در اولویت باشد.

رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران، گفت: دولت باید منابعی تعریف کند، تا اقشار میانه یعنی تا دهک شش جامعه بتوانند صاحب خانه شوند، ابزار آن این است که ما به کمک دولت بیاییم و دولت هم قدرت خرید اقشار جامعه را افزایش دهد.

برزگر با بیان اینکه درآمد حاصل از صنعت احداث برای دولت کمتر از درآمد نفت نیست، اضافه کرد: دولت حاضر نیست در حوزه صنعت ساختمان برای اقشاری که مظلوم ترین قشر جامعه هستند، تسهیلات با سود 10 درصدی ارائه کند تا هم این اقشار صاحب خانه شوند و هم درآمد حاصله در جامعه و صنعت جاری شود، تا با مواردی مانند رکود در صنعت ساختمان، حاشیه نشینی و حوادث غیرمترقبه به علت نبود سازه های مقاوم، مواجه نشویم.


صدا وسیماارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران