بیمه آسیا ، تخفیف به مناسبت هفته دولت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 520944 تاریخ : 1399/07/16-16:11:12
,17,13,
افزایش قیمت تخم مرغ چقدر است؟

افزایش قیمت تخم مرغ چقدر است؟

در جریان نوسان اخیر در بازار تخم مرغ، این کالا جزو آن دسته از اقلام خوراکی قرار گرفته که بیشترین افزایش قیمت را نسبت به پارسال دارد، تخم مرغ بیش از 72 درصد نسبت به شهریور سال گذشته گران شده است.

به گزارش بانک و صنعت، طی هفته های اخیر بازار تخم مرغ دچار نوسان قابل توجهی شد و قیمت این محصول در شرایطی که در تیر ماه سقف قیمتی هر کیلوگرم آن در مرغداری حداکثر 9500 و هر شانه 30 عدی برای مصرف کننده حدود 20 هزار تومان تعیین شده بود، تا بیش از 30 هزار تومان افزایش یافت.

این در حالی است که بررسی آخرین وضعیت تورم و قیمت تخم مرغ براساس آمار مرکز آمار نشان می دهد که این کالا از هر کیلوگرم 8900 تومان در شهریور پارسال به 13 هزار 700 تومان در مرداد ماه امسال افزایش داشته است و در شهریور سال جاری به طور متوسط هر کیلوگرم 15 هزار 300 تومان فروش رفته است،

حداقل قیمت تخم مرغ در ماه گذشته تا 12 هزار 500 و حداکثر آن 17 هزار 600 تومان ثبت شده است.

براین اساس قیمت هر کیلو تخم مرغ در شهریور ماه نسبت به مرداد امسال 11.9 درصد و در مقایسه با شهریور ماه پارسال 72.6 درصد گران شده است.

در حالی برخی فعالان بازار صادرات تخم مرغ را از دلایل افزایش اعلام کرده بودند که گزارش گمرک نشان داد در پنج ماهه اول امسال 28 میلیون و 835 هزار و 220 دلار تخم مرغ و انواع تخم خوراکی صادرات شده که وزنی حدود 48 هزار و 119 تن داشته است.

همچنین تا پایان تیرماه 23 میلیون و 514 هزار و 581 دلار انواع تخم خوراکی صادر شده بود که نشان دهنده افزایش حدود پنج میلیون دلاری در ماه گذشته است.

چندی پیش ستاد تنظیم بازار قیمت مصوب تخم مرغ را افزایش داد که طبق آن تخم مرغ 30 عددی بسته بندی شناسنامه دار دارای زنجیره سرد حداکثر 31 هزار تومان، تخم مرغ 20 عددی 22 هزار تومان، تخم مرغ 15 عددی 18 هزار تومان، تخم مرغ 9 عددی 11 هزار تومان و تخم مرغ شش عددی 7000 تومان عرضه شود.

از سوی دیگر صادقی - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران - در تازه ترین اظهارات خود در رابطه با قیمت تخم مرغ گفته که روند تامین مواد اولیه برای واحدهای تولید تخم مرغ با ثبات نبوده و تولیدکنندگان معتقدند قیمت اعلام شده برای آن ها مقرون به صرفه نیست که این موضوع در ستاد تنظیم بازار کشور در حال بررسی است.

البته وی گفته که قرار نیست تخم مرغ گران تر شود، بلکه مقرر شده شرایط پشتیبانی از تولیدکنندگان برای ارائه قیمت های با ثبات تقویت شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 146
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران