تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311769 تاریخ : 1396/09/29-17:19:46
,6,
افزایش قیمت برخی از خودروهای خارجی به بیش از 250 میلیون رسید

افزایش قیمت برخی از خودروهای خارجی به بیش از 250 میلیون رسید

ایجاد محدودیت در واردات و توقف ثبت سفارش در 6 ماه اخیر موجب سوء استفاده برخی از شرکتها و نمایندگان رسمی از بازار آشفته خودروهای وارداتی شده است متاسفانه قراردادهای یکطرفه نمایندگی های رسمی خودروهای خارجی با خریداران خودروها باعث شده در ماههای اخیر بسیاری از این نمایندگی ها با وجود دریافت مبالغی از خریداران ، خودرویی به مشتریان تحویل ندهند ...

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ با گذشت بیش از 15 ماه از پیش خرید خودروهای خارجی : ایجاد محدودیت در واردات و توقف ثبت سفارش در 6 ماه اخیر موجب سوء استفاده برخی از شرکتها و نمایندگان رسمی از بازار آشفته خودروهای وارداتی شده است متاسفانه قراردادهای یکطرفه نمایندگی های رسمی خودروهای خارجی با خریداران خودروها باعث شده در ماههای اخیر بسیاری از این نمایندگی ها با وجود دریافت مبالغی از خریداران ، خودرویی به مشتریان تحویل ندهند این جریان در حالی صورت می گیرد که برخی از این نمایندگی ها به جهت افزایش قیمت خودروها در بازار تلاش می کنند با متقاضیان خرید صلح کرده و با ارائه مبالغی بسیار کم ، مشتریان را از دریافت خودرو منصرف کنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران در گفتگو با خبرنگار خبر خودرو با اشاره به وضعیت نابسامان خرید و فروش و قیمت در بازار وارداتی ها اظهار داشت : عدم شفافیت قانون ،ایجاد محدودیت و فقدان نظارت بر بازار موجب شده در ماههای اخیر بسیاری از مصرف کنندگان متضرر شوند.

سعید موتمنی با انتقاد از سوء استفاده برخی از نمایندگان رسمی فروش خودروهای خارجی از بازار کنونی وارداتی ها ، افزود : برخی از شرکتها و نمایندگی های رسمی خودروهای خارجی در نیمه دوم سال 95 از متقاضیان بابت خرید خودرو پول دریافت کردند و حال با گذشت 15 تا 16 از زمان پیش خرید ، تاکنون خودرویی تحویل مشتریان ندادندو به دنبال ارائه سودهای بسیار کم در مقابل تحویل خودرو هستند این در حالی است در حالی که ثبت سفارش حدود 6 ماهه که متوقف شده است و عدم انجام تعهدات این شرکتها ارتباطی به جریان ثبت سفارش ندارد.

وی همچنین با اشاره به بازار آشفته خودروهای وارداتی گفت : قیمت خودروهای وارداتی در این ماهها به میزان افزایش یافته که خرید و فروش در این بازار تقریبا به صفر رسیده است به طوری که در این بازار عمده مصرف کنندگان منتظرند که چه زمانی حباب قیمتی در بازار وارداتی ها از بین خواهد رفت.

وی با اشاره به افزایش بیش از 250 میلیون تومانی برخی از خودروهای وارداتی در بازار تصریح کرد : با توقف ثبت سفارش در 6 ماه اخیر برخی از خودروهای وارداتی افزایش غیر منطقی را در بازار داشتند به طوری که خودرو بی ام و ایکس فور مدل 2017 که تا قبل تیرماه 390 میلیون بود ، امروز به 640 میلیون در بازار رسیده است.

وی با توجه به افزایش قیمت سایر خودروهای وارداتی در بازار اظهار داشت : هم اکنون قیمت سورنتو 235 میلیونی به 340 میلیون ، سوناتا 160 میلیونی به 197 میلیون ، النترا 138 میلیونی به 180 میلیون و سراتو 137 میلیونی به 178 میلیون افزایش یافته است.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران گفت : با توقف ثبت سفارش برخی از شرکتها اقدام به انبار خودروها نموده و به تدریج خودروها را با قیمت های نجومی و مورد دلخواه به بازار عرضه می کنند.

موتمنی با اشاره به افزایش واردات خودرو در 4 ماه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ، افزود : تبعا آمار شرکتهایی که این خودروها را از گمرکات وارد کردند مشخص است و مسلما بررسی اینکه چه تعداد از این خودروها را به فروش رسانده و چه تعداد را انبار کردند اقدام سختی از سوی دستگاههای نظارتی نخواهد بود.

وی با توجه به اخباری مبنی بر باز شدن سایت ثبت سفارش طی روزهای آتی ، اظهار داشت : البته باز شدن ثبت سفارش به سرعت بر قیمت ها تاثیر نخواهد گذاشت و پیش بینی می شود تاثیر آن طی چند هفته مشخص شده و موجب ریزش قیمت وارداتی ها در بازار شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 194
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران