همراه بانک تجارت زندگی بهادار تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 522280 تاریخ : 1399/08/13-23:28:53
,17,13,
افزایش عرضه کالا در سطح بازار، به زودی

مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی:

افزایش عرضه کالا در سطح بازار، به زودی

مدیرکل دفتر بازرگانی وزارت صمت گفت: با توجه به تصمیمات اتخاذ شده برای ترخیص فوری کالا های اساسی، عرضه کالا در سطح بازار، افزایش می یابد و قیمت ها متعادل می شود.

به گزارش خبرنگار بانک و صنعت ، صدیف بیک زاده در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: میلیون ها تن کالا های موجود در گمرک، با تسهیل و استفاده از روش هایی از جمله استفاده از ارز صادراتی، متقاضی و یا ارز تأمین شده از طریق بانک مرکزی بدون الزام به کد رهگیری، ترخیص خواهند شد.
وی ادامه داد: در کنار اجازه ترخیص درصدی به گمرک، روند ترخیص کالا ها از گمرکات، تسریع خواهد شد و این موضوع موجب متعادل شدن قیمت ها و دسترسی مصرف کنندگان به این کالا ها می شود.
آقای بیک زاده افزود: پس از بیانات مقام معظم رهبری برای ایجاد هماهنگی بیشتر بین دستگاه های اجرایی؛ ستاد تنظیم بازار کشور، بعد از ظهر امروز جلسه ویژه ای را برگزار کرد و با تقسیم کار میان دستگاه های مختلف قطعاً شاهد مؤثر بودن تنظیم بازار خواهیم بود.
وی اضافه کرد: وظایف وزارت جهاد کشاورزی تا سطح عمده فروشی کالا هایی مانند مرغ و تخم مرغ با وزارت جهاد کشاورزی خواهد شد و محدودیت و یا اعمال هر گونه صادرات مرغ و تخم مرغ با وزارت جهاد کشاورزی است، اما کماکان وزارت صمت ضمن انجام وظیفه ثبت سفارش کالاها، در سطح خرده فروشی و توزیع، وظایف قبلی خود را خواهد داشت.
مدیرکل دفتر خدمات بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم در این جلسه حضور داشت و مطابق با وظایفش قرار شد که با خروج دام زنده مقابله کند.
آقای بیک زاده افزود:با این تقسیم کار و تعیین شدن وظایف دستگاه های اجرایی با توجه به قوانین بالادستی، ان شاء الله شاهد تنظیم مؤثر بازار در هفته ها و ماه های آینده خواهیم بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 200
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران