در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512801 تاریخ : 1399/02/24-14:52:39
,5,
افزایش ظرفیت تولید پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی

یک مقام مسئول اعلام کرد:

افزایش ظرفیت تولید پالایشگاه هفتم مجتمع گاز پارس جنوبی

پالایشگاه هفتم پارس جنوبی که روند تکمیل شدن را پشت سر می گذارد، در حال انجام اقدام هایی مناسب برای بهبود کمّی و کیفی تولیدات فازهای 17 و 18 است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از وزارت نفت، حسن اسعدی، مدیر پالایشگاه هفتم پارس جنوبی گفت: بر اساس مأموریت سازمانی مجتمع گاز پارس جنوبی و در راستای ارزش آفرینی پایدار در بالاترین سطح ممکن از مخزن گازی مشترک، پالایشگاه هفتم در سال جاری که سرآغاز سومین سال راهبری پالایشگاه بعد از فرآیند تحویل و تحول است، اقدام های مهمی در راستای تولید پایدار در برنامه دارد.

وی ادامه داد: مطالعات افزایش ظرفیت تولید پالایشگاه از 5 درصد به 10 درصد و آزمون میدانی در هر چهار ردیف گازی واحدهای پایین دستی و همچنین مهار هدررفت ها از جمله سوزاندن گازهای ارسالی به مشعل غیرعادی را در دستور کار داریم، برنامه ها نیز تدوین شده و در حال پیگیری و اجراست.

مدیر پالایشگاه هفتم پارس جنوبی در ادامه به اولویت های اصلی این پالایشگاه اشاره کرد و گفت: انجام تعمیرات دوره ای سطح B سه دستگاه از توربوکمپرسورهای صادرات و انجام تعمیرات و عملیاتی کردن دو دستگاه توربوکمپرسور از مهم ترین برنامه های پیش رو در فازهای 17 و 18 است.

اسعدی افزود: راه اندازی سه دستگاه کمپرسور off gas که از فعالیت های باقیمانده طرح بوده، در کارگروه های تخصصی پالایشگاه در حال اجرا است و واحدهای بازیافت گوگرد در فاز 18 شامل AGE, TGTU و دو واحد Claus و همچنین TGTU فاز 17 نیز امسال راه اندازی می شوند.

وی تصریح کرد: مقدار گوگرد تولیدی پالایشگاه نیز پارسال حدود 74 درصد افزایش داشته است.

کاهش 50 درصدی سوزاندن گازهای مشعل غیرعادی فازهای 17 و 18

مدیر پالایشگاه هفتم پارس جنوبی درباره برنامه های زیست محیطی این پالایشگاه نیز اظهار کرد: برنامه های بهبود مبنی بر شاخص های حوزه محیط زیست در فازهای 17 و 18 تدوین شده که امسال دنبال می شود.

اسعدی اظهار کرد: شرایط زیست محیطی پالایشگاه با وجود فعالیت های باقیمانده از طرح در زمان تحویل و تحول، روند رو به بهبودی در سال 98 داشته و با تشکیل کارگروه های تخصصی و استفاده از نیروهای توانمند در سطح پالایشگاه، تعدادی از برنامه ها اجرا و بخشی هم امسال محقق خواهد شد.

وی افزود: از نکات بارز شرایط محیط زیست در بخش هوا کاهش 50 درصدی فلرینگ غیرنرمال با راه اندازی نخستین کمپرسور off gas بوده که برای کمپرسورهای بعدی هم در دست راه اندازی است و به زودی محقق خواهد شد.

مدیر پالایشگاه هفتم پارس جنوبی تصریح کرد: با بهینه سازی واحد AGE فاز 17، موفق به دریافت کل گاز اسیدی چهار ردیف گازی و حذف فلرینگ گاز اسیدی شدیم که کار ارزشمندی از مشارکت همکاران مهندسی فرآیند و بهره برداری و محیط زیست بوده و کل این گاز غنی شده به یک واحد بازیافت گوگرد هدایت می شود که نخستین تجربه در سطح مجتمع است.

اسعدی با بیان اینکه امسال هم برنامه های تکمیلی در حوزه محیط زیست در دستور کار قرار دارد، گفت: به زودی با راه اندازی کمپرسور دوم off gas کاهش چشمگیری در حوزه فلرینگ حاصل می شود. برنامه های بهبود مبنی بر شاخص های حوزه محیط زیست نیز تدوین شده که در بخش هوا برای فلرینگ و کاهش SO2، شامل راه اندازی کمپرسورهای off Gas و راه اندازی واحدهای باقیمانده بازیافت گوگرد است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 203
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران