سازمان خصوصی سازی طرح اعتباری نوید پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت یک سرویس خوب؛ سرآغاز پیروزی همراه بانک تمام عیار بیمه تجارت نو موسسه اعتباری کوثر
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 463834 تاریخ : 1398/02/15-12:15:28
,17,8,
افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها نیازمند قانون است

حسن امیری در گفتگو با سنا:

افزایش سرمایه از تجدید ارزیابی دارایی ها نیازمند قانون است

معاون نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، مصوبه امروز مجلس درخصوص موضوع افزایش سرمایه شرکت ها از محل تجدید ارزیابی دارایی ها را مهم توصیف کرد و گفت: این اصلاحیه با هدف تامین نظر شورای نگهبان صورت گرفته که باید تبدیل به قانون و ابلاغ شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت، حسن امیری اظهار داشت: سال گذشته با استفاده از ظرفیت قانون بودجه 97 این معافیت اتفاق افتاد اما برای امسال هنوز قانون مصوبی نداریم و در بودجه 98 نیز لحاظ نشده  است؛ ایراد اصلی شورای نگهبان هم به مصوبه قبلی مجلس این بود که افزایش سرمایه از این محل ، منجر به ایجاد بار مالی برای دولت خواهد شد.

وی افزود: طبق استاندارد می توان دارایی ها را تجدید ارزیابی کرد، اما اینکه این رقم تجدید ارزیابی را در حساب سرمایه لحاظ کنیم ، نیاز به قانون دارد .

 امیری  با بیان اینکه این موضوع در بودجه 98 لحاظ نشده ادامه داد: البته روی تجدید ارزیابی دارایی ها و افزایش سرمایه از این محل پیشنهاد دیگری هم به جلسه هماهنگی سران قوا رفته است که در حال بررسی است و باید دید کدامیک به نتیجه نهایی خواهد رسید.

معاون نظارت بر ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد:  در صورت تایید نهایی شورای نگهبان،  موضوع به شکل رسمی اعلام خواهد شد.

خاطر نشان می شود: نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، صبح امروز با اصلاحات برخی از مواد "طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و حمایت از کالای ایرانی " جهت تأمین نظر شورای نگهبان موافقت کردند.

در ماده اصلاحی 15 آمده است: به منظور رونق تولید و ایجاد اشتغال از طریق اصلاح ساختار مالی شرکت ها و کارآمدسازی افزایش بهای ناشی از تجدید ارزیابی دارایی های اشخاص حقوقی موضوع حکم مقرر در تبصره یک ماده 149 قانون مالیات مستقیم با اصلاحات و الحاقات بعدی، افزایش سرمایه از این محل مجاز و مشروط بر این است که ظرف مدت یکسال پس از تجدید ارزیابی به حساب سرمایه افزوده شده و این امر فقط یک بار در هر 5 سال امکان پذیر است.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 189
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ کسب رتبه یک توانگری مالی توسط بیمه سرمد موسسه اعتباری ملل پست بانک ایران بانک خاورمیانه