تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 514576 تاریخ : 1399/03/27-14:54:53
,25,
افزایش درآمدهای معدنی نیاز به هموار‎سازی مسیر حرکتی دارد

رییس کمیسیون معدن اتاق ایران:

افزایش درآمدهای معدنی نیاز به هموار‎سازی مسیر حرکتی دارد

رییس کمیسیون معدن وصنایع معدنی اتاق ایران گفت: امروز توجه مسوولان و تصمیم‎گیران کشور به موضوع معدن، ناشی از لزوم پیدا کردن جایگزینی برای درآمدهای نفتی است و چنانچه قرار است سطح درآمدی کشور از حوزه معدن افزایش یابد، هموارسازی مسیر ضرورت دارد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، بهرام شکوری در نشستی با اعضای این کمیسیون، ضمن تأکید بر لزوم اعمال برخی تغییرات در روند برگزاری جلسات شورای عالی معادن، رویکرد اصلی این تغییرات را کاهش سطح پرونده های ارجاعی به این شورا بیان کرد.

وی تصریح کرد: اقدام کلیدی برای تحقق هدف مزبور، ساماندهی به 86 هزار مفاد قانونی در حوزه معدن است و بر لزوم تخصیص تسهیلات برای فعالان معدنی تاکید کرد.

شکوری، بهره گیری از نقطه نظرات معدن کاران را در حین تصمیم گیری های کلان این بخش مهم و ضروری دانست و افزود: با توجه به انتقادهایی که از روند فعالیت های شورای عالی معدن به عمل آمد، انجام برخی اصلاحات که مورد موافقت اعضای این شورا و معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار گرفته، آغاز شد.

به گفته وی، قرار است، زین پس به عنوان نماینده اتاق ایران در جلسات شورای عالی معادن حضور یابد و سجاد غرقی ( نایب رییس این کمیسیون) هم در کارگروه تخصصی شورا فعالیت خواهد داشت.

شکوری تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که باید تغییر کند، دسترسی اعضای شورا به اطلاعات پرونده هایی است که برای دریافت رأی به شورا ارجاع می شود. پیش از این اعضا براساس اطلاعات کلی و خلاصه ای که در اختیار آنها قرار می گرفت، رأی می دادند و این امر اعتراض نسبت به احکام صادر شده را به دنبال داشت و با اعتراض نسبت به این روند، ارائه کامل اطلاعات پرونده ها را خواستار شدیم و با این استدلال موافقت شد.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران همچنین دعوت از افرادی که پرونده های آنها در دست بررسی است و شنیدن ادله آنها پیش از ارائه رأی و در نشست کارگروه های تخصصی را یکی دیگر از اقداماتی بیان کرد که قرار است از این پس انجام شود.

وی خاطرنشان ساخت:، رویکرد اصلی شورا باید حرکت به سمت کاهش تعداد پرونده های ارجاعی و دریافت حکم باشد، در این رابطه نیز پیشنهاد به معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت داده شد مبنی بر اینکه آیین نامه ها و بخش نامه های معدنی اصلاح شود.

شکوری گفت:تعداد قابل توجه این آیین نامه ها در تناقض با هم بود و برخی از آنها اضافی و غیر اجرایی است که باید حذف شوند و موضوع مورد استقبال معاونت معدنی قرار گرفت.

براساس این گزارش، سجاد غرقی، نایب رئیس کمیسیون معدن اتاق ایران اصلاح مسایل ساختاری شورای عالی معادن را ضروری خواند و در این ارتباط بر تقویت ارتباط شورا با استان ها و تلاش برای تفویض اختیار برخی اقدام ها که قابلیت پیگیری در استان ها را دارد، تأکید کرد.

وی همچنین از پیگیری طراحی مکانیسمی مناسب برای اطلاع رسانی به موقع به بهره بردار و ذی نفع پرونده های ارجاع شده به شورا خبر داد و گفت: اکنون بهره بردار و ذی نفع پرونده های در دست بررسی از روند کار هیچ اطلاعی ندارند و گاهی از اینکه نوبت بررسی پرونده های آنها رسیده خبر دار نمی شوند. بنابراین برای اطلاع رسانی به موقع به این افراد باید شیوه ای جدید طراحی شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 155
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران