از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516758 تاریخ : 1399/05/06-10:10:49
,15,
افزایش حملات دیداس با گسترش فعالیت های آنلاین

افزایش حملات دیداس با گسترش فعالیت های آنلاین

حملات دیداس به یک خطر جهانی تبدیل شده و محققان افزایش حملات دیداس را به همه گیری ویروس کرونا نسبت می دهند که مصرف کنندگان را به خدمات آنلاین وابسته کرده است.

به گزارش بانک و صنعت، بارها اتفاق افتاده که برخی از وب سایت ها بر اثر حملات منع سرویس توزیع شده (DDOS) از دسترس خارج شوند. حملات دیداس به نحوی رخ می دهد که فرد مهاجم که قصد حمله به سرویسی را دارد، ترافیک بسیاری را که عمدتاً حاوی تقاضای کاذب است، روی یک سایت یا سرور می فرستد و باعث می شود آن سرویس دهنده دیگر نتواند جواب دهد و از کار بیفتد و یا از دسترس خارج شود.

طبق گزارش منتشرشده در وب سایت پلیس فتا، حملات دیداس در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به سه ماهه اول سال 2019 بیش از 278 درصد و نسبت به سه ماه گذشته بیش از 542 درصد افزایش یافته است. گزارشات منتشرشده نشان می دهد که حملات دیداس به یک خطر جهانی تبدیل شده است و با افزایش حملات و پیچیدگی آن ها، ISP ها مجبورند اقدامات امنیتی خود را تقویت کنند.

ترافیک غیر قابل کشف و غیرطبیعی

در حالی که حملات دیداس خدمات را برای شرکت های بزرگ و افراد به طور یکسان مختل می کند، ISP ها در مقابل حملات با چالش های بیشتری روبه رو می شوند تا ترافیک های غیر قابل کشف و غیرطبیعی را مهار کنند. به گفته محققان حملات دیداس بدون سروصدا کار می کنند. محققان افزایش حملات دیداس را به همه گیری ویروس کرونا نسبت می دهند، زیرا مصرف کنندگان به خدمات آنلاین وابسته می شوند و کار از خانه به عنوان یک امر عادی جدید در جهت تلاش برای جلوگیری از شیوع این بیماری است.

به این دلیل که کار کردن از راه دور تبدیل به یک استاندارد جدید شده است و استفاده اینترنت خانگی در این ایام بیشتر شده، اقدامات امنیتی مناسب برای کاهش این حملات برای ISP ها یک امر مهم است. حملات دیداس، چه از طریق ورودی و چه از طریق خروجی ها، تهدیدی برای این استاندارد کار جدید است که هیچ یک از کاربران خانگی قادر نخواهند بود به طور مؤثر از آن جلوگیری و آن را شناسایی کنند. به همین دلیل ISP ها برای حفظ کیفیت اتصال به شبکه خود باید از اقدامات محافظتی استفاده کنند.

ISP ها مورد حمله قرار گرفتند

چنین اتکای سنگین به خدمات آنلاین باعث ایجاد افزایش حملات و باعث غلبه بر ISP ها شده است. علاوه بر حملات دیداس سنتی، محققان الگوهای مختلف ترافیکی غیرعادی، از جمله حملات کوچک و کوچک تر را که "قاتلان نامرئی" نامیده می شوند، شناسایی کردند. این نوع حملات معمولاً توسط ISP ها نادیده گرفته می شوند و این امر باعث اختلالاتی هنگام دسترسی به وب سایت ها و شبکه های خدمات آنلاین می شود.

کارشناسان معتقدند که این روند به زودی از بین نمیرود و باید با انجام اقداماتی زیرساخت های شبکه اینترنتی را در برابر حملات شدید ایمن کرد. ISP ها نقش کلیدی در جلوگیری و کاهش حملات در دراز مدت دارند و از شبکه ها و کاربران خود در برابر همه حملات قدیمی و جدید محافظت کنند. بههمین منظور باید اقدامات لازم برای رسیدگی و مدیریت ترافیک مشکوک صورت گرفته و اتصال به موقع سرویسدهی شبکه به مشتریان در هنگام حملات دیداس انجام شود.

یافته های تحقیقاتی نشان می دهد که حملات Bits-and-Pieces همچنان به صورت سنتی ادامه دارند. این مشکل ناشی از حملات و درخواست هایی از طرف IP های مختلف است که در نهایت زیرساخت ها را به صورت هدفمند از طریق حملات کوچک فراوان از منابع مختلف محاصره و باعث آسیب و اختلال در آن ها می شود. علاوه بر این، 90 درصد از حملات به کار رفته نیز از یک رویکرد منحصر به فرد استفاده کرده اند که این تغییر از ویژگی های این حملات نسبت به حملات سنتی است.

از آن جا که حملات دیداس پیچیده تر می شود و با تغییر در شیوه زندگی به دلیل همهگیری ویروس کرونا تشدید می شود، باید سیاست ها و شیوه های امنیتی جدید برای جهان در نظر گرفته و مورد توجه قرار گیرد و ISP ها باید با روش های جدید حملات ناشی از وضعیت موجود سازگار شوند و به آن ها بپردازند و به دنبال کاهش و مدیریت اختلالات ناشی از حملات گسترده دیداس باشند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 170
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران