در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519495 تاریخ : 1399/06/25-09:08:12
,6,
افزایش تولید انواع خودرو

وزارت صمت اعلام کرد

افزایش تولید انواع خودرو

طبق آخرین آمار اعلام شده توسط وزارت صمت، در چهار ماه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید در بیشتر خودروها دیده می شود؛ در میان آمارها فقط در بخش تراکتور و اتوبوس، مینی بوس و ون، آمار تولید نزولی بوده است.

به گزارش بانک و صنعت، بر اساس گزارش عملکرد تولیدی انواع خودروها در چهار ماهه اول امسال، تولید انواع خودروها به جز تراکتور و اتوبوس، مینی بوس و ون، رشد تولید داشته اند.

براساس این گزارش، در مدت مذکور سال جاری، 294 هزار و 700 دستگاه خودرو سواری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که 247 هزار دستگاه بوده است، رشد 19.3 درصدی را رقم زده است.

همچون روال چند سال اخیر که آمار تولید خودروها روندی مثبت داشته و بیشترین میزان رشد را به خود اختصاص داده، همچنان بیشترین میزان افزایش را در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته و از 19 هزار و 119 دستگاه در چهار ماهه سال گذشته، میزان تولید را با رشد 32.2 درصدی به 25 هزار و 283 دستگاه رسانده است.

پس از وانت ها، در چهار ماهه ابتدایی امسال با میزان تولید 154 دستگاه کمباین (ماشین های برداشت محصولات دانه دار کشاورزی) با رشد 24.2 درصد بیشترین رشد را نشان می دهد. این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته میزان تولید کمباین 124 دستگاه بوده است.

در مقابل آمار در بخش تولید تراکتور و همچنین اتوبوس،مینی بوس و ون در چهار ماهه اول سال 1399، کاهش تولید را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می دهد.

در چهار ماهه اول امسال، 536 دستگاه اتوبوس، مینی بوس و ون تولید شده است که در مقایسه با 536 دستگاه تولید شده در چهار ماهه ابتدایی سال گذشته، افت 5.3 درصدی تولید را تجربه کرده است.

همچنین تراکتور نیز با همین میزان کاهش تولید (5.3 درصد) از 6124 دستگاه تولید شده در چهار ماه نخست سال گذشته به 5789 دستگاه در مدت مشابه سال جاری رسیده است.

علاوه براین، لازم به ذکر است که میزان تولید لاستیک خودرو نیز با رشد 27.9 درصدی در چهار ماهه ابتدایی امسال نسبت به همین ایام در سال گذشته، 84 هزار و 900 تن بوده است. از ابتدای سال تا پایان تیر پارسال 66 هزار و 400 تن لاستیک خودرو تولید شده بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 111
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران