در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519598 تاریخ : 1399/06/26-11:55:43
,5,
افزایش توان پنج نیروگاه کشور با سرمایه گذاری 56 میلیارد تومانی

افزایش توان پنج نیروگاه کشور با سرمایه گذاری 56 میلیارد تومانی

همزمان با بیستمین هفته از پویش #هرهفته_الف_ب_ایران، بعد از ظهر امروز طرح های ارتقای توان عملی و رفع محدودیت تولید در پنج نیروگاه کشور با اعتباری بالغ بر 56 میلیارد تومان توسط وزیر نیرو به صورت ویدئو کنفرانسی به بهره برداری می رسد.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از وزارت نیرو، اجرای این طرح ها در نیروگاه های رامین اهواز، اسلام آباد اصفهان، زاگرس، شازند و قدس سمنان موجب افزایش 118 مگاواتی توان تولید نیروگاه های حرارتی کشور شده است.

افزایش توان عملی و رفع محدودیت تولید در نیروگاه های حرارتی کشور یکی از مهم ترین برنامه هایی است که در دولت تدبیرو امید با جدیت پیگیری و اجرایی شده است.

در همین رابطه محسن طرز طلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی کشور سوم تیرماه امسال با تاکید بر اینکه امکان ارتقای بهره وری 178 توربین گازی در سطح کشور وجود دارد، گفت: 21 مگاوات به ظرفیت هر یک از واحدهای گازی کشور افزوده می شود.

طرزطلب با بیان اینکه امکان ارتقای 178 توربین گازی در بخش تولید وجود دارد، ادامه داد: در حال حاضر مالکیت 80 درصد این واحدها در اختیار بخش خصوصی و 20 درصد آن در اختیار بخش های دولتی است.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی خاطرنشان کرد: هم اکنون این امکان وجود دارد که در راستای سیاست چند سال اخیر دولت تدبیر و امید برای کاهش مصرف سوخت بتوان با صرف هزینه بسیار اندکی توان تولیدی برق کشور را افزایش داد.

وی گفت: مساله بهینه سازی مصرف سوخت در طی یک دهه گذشته مورد توجه جدی وزارت نیرو بوده است، تلاش می شود با هماهنگی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و وزارت نفت بتوان با استفاده از ظرفیت تبصره 12، منابع صرف شده برای سرمایه گذاری در این طرح بازپرداخت شود.

طرزطلب خاطرنشان کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی و دولتی این اطمینان را داشته باشند که در صورت اجرای طرح های ارتقای توان تولید نیروگاهی، همه سرمایه گذاری انجام شده را بازپرداخت خواهیم کرد.

وی با تاکید بر اینکه در سال جهش تولید 9 واحد بخار به ظرفیت یک هزار و 454 مگاوات وارد مدار خواهد شد، گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته راندمان نیروگاه های حرارتی امسال برای نخستین بار به 39 درصد افزایش خواهد یافت.

بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، وزیر نیرو همزمان با این مراسم از تولیدکنندگان برتر صنعت برق در سال جهش تولید قدردانی خواهد کرد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 202
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران