جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 519392 تاریخ : 1399/06/23-15:38:06
,8,
افزایش تقاضای خرید سهام با اصلاح شاخص بورس

یک کارشناس بازار سرمایه اعلام کرد:

افزایش تقاضای خرید سهام با اصلاح شاخص بورس

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه روند بورس در بلندمدت متعادل و افزایشی خواهد بود، گفت: اصلاح شاخص بورس در دوره های زمانی مختلف باید انجام شود تا به مرور قیمت ها جذاب و تقاضا در بازار شکل بگیرد.

به گزارش بانک و صنعت، محمد نوربخش به افت معاملات امروز بورس اشاره کرد و افزود: نمی توان انتظار داشت که کلیت معامله بورس با برگزاری جلسه شورای عالی بورس و تصمیم های اتخاذ شده در این جلسه ها تغییر روند دهد و در مسیر صعودی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: با چنین تصمیم هایی می توان تا حدی ترس سرمایه گذاری در این بازار را کاهش داد اما این موضوع نیازمند برخی موارد است که باید رعایت شود.

نوربخش با بیان اینکه بازار نیازمند روندی طبیعی است که باید طی شود، افزود: بازار در چند وقت گذشته رشد بسیار زیادی را تجربه کرد و سهامداران سود زیادی را از این بازار کسب کردند اما از زمانی که افراد عادی و با تصمیم های هیجانی اقدام به سرمایه گذاری در بورس کردند، بازار نیاز به اصلاحی پیدا کرد که اکنون لازم است این مسیر به طور حتم طی شود.

به گفته این کارشناس بازار سرمایه، این اصلاح باید انجام شود تا به مرور قیمت ها جذاب و تقاضا در بازار شکل بگیرد.

وی اظهار داشت: برخی از سهم ها در بازار با رشد حبابی همراه شده بودند و قیمت آنها دیگر ارزش سرمایه گذاری در این بازار را نداشت، هر چقدر که سهم بزرگتر باشد و حباب آن بیشتر شود تبعات بیشتری را با خود در بازار به همراه خواهد داشت.

نوربخش با بیان اینکه گاهی ممکن است حباب قیمتی در برخی از سهم های کوچک ایجاد شود که مطمئن هستیم حباب ایجاد شده در این سهم ها نمیتواند چندان تاثیری را بر روند معامله بازار ایجاد کند، گفت: زمانی که کل بازار وابسته به برخی از سهام بزرگ در بازار شوند، باید اینگونه سهام در یک بازاری با دامنه نوسان باز، بازگشایی شوند تا در یک روز همه منفی های آن جبران شود و بعد از آن بازار روند طبیعی را در پیش بگیرد.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: روند منفی امروز بازار ناشی از انتشار خبر شایعه بازگشایی نماد سهام پالایشی ها بود که به شدت روند بازار را تحت تاثیر قرار دادند.

وی گفت: برخی از سهم ها با چنان رشد پرشتابی در بازار همراه بودند که بازگشایی آنها با دامنه نوسان باز نمی تواند ضربه زیادی را به آن سهم وارد کند.

نوربخش با بیان اینکه برگزاری جلسه نمی تواند تاثیر مثبتی را بر روند کلی بازار داشته باشند، اظهار داشت: فعالان بازار باید اجازه دهند تا روند طبیعی بورس از طریق افت و خیزها و برخی از تحلیل ها شکل بگیرد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشار به اینکه روند بورس در بلندمدت متعادل و افزایشی خواهد بود، گفت: اکنون شاهد سهام خوبی در بازار برای خرید هستیم و با توجه به نرخ کنونی دلار، سهام دلار محور مانند سهام پتروشیمی، فلزی و معدنی در بازار رشد خواهند کرد.

وی گفت: رشد سهام دلاری محور مشروط به تخلیه حباب آنها است و بازار به راحتی تحت تاثیر این سهام می تواند به روند تعادلی بازگردد.

نوربخش با اشاره به تاثیر به کار گرفتن اوراق اختیار تبعی بر معاملات بازار گفت: این اوراق نوعی بیمه سهام است که ضمانتی را در اختیار سهامداران قرار می دهد، در صورتی که معامله آن سهم چندان مطلوب نباشد برای ناشر آن اوراق ریسک بزرگی را ایجاد می کند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 197
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران