در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 512580 تاریخ : 1399/02/21-17:56:55
,17,
افزایش تعداد خطوط حمل و نقل دریایی میان بنادر ایران و عمان

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان خبر داد:

افزایش تعداد خطوط حمل و نقل دریایی میان بنادر ایران و عمان

محسن ضرابی، رئیس اتاق مشترک ایران و عمان، با تاکید بر نیاز کشور عمان به تامین کالاهای موردنیازش از طریق واردات، وضعیت کنونی را فرصت مناسبی برای صادرکنندگان و فعالان بخش خصوصی دانست که بتوانند محصولات خود را به این کشور صادر کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت به نقل از اتاق تهران، رئیس اتاق مشترک ایران و عمان با ارسال نامه ای به رئیس اتاق تهران از افزایش تعداد خطوط حمل و نقل دریایی میان بنادر ایران و عمان با هدف افزایش واردات اقلام مورد نیاز این کشور از طریق ایران خبر داده و خواستار اطلاع رسانی و توجه صادرکنندگان به بازار عمان شده است.

محسن ضرابی در نامه خود به مسعود خوانساری به این نکته اشاره کرده است که با توجه به شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن ایجاد اختلال در تجارت بین المللی، از آنجایی که عمان کشوری واردکننده است، مقامات این کشور در راستای تامین مایحتاج بازار داخلی، اقدام به افزایش تعداد خطوط حمل و نقل دریایی میان بنادر ایران و عمان با هدف افزایش واردات اقلام مورد نیاز این کشور از طریق ایران کرده است.

بنابر اعلام رئیس اتاق مشترک ایران- عمان، شرکت بنادر عمان (شرکت المرافی) پس از افتتاح دو خط کشتیرانی کانتینری یخچالی مستقیم از بندرعباس به بندر سویق و سلطان قابوس، اقدام به راه اندازی سومین خط دریایی کانتینری یخچالی و کانتینری خشک میان بندر جاسک- بندر سویق با هدف پاسخ به نیاز داخلی عمان در حوزه مواد غذایی و سایر مایحتاج داخلی عمان از تاریخ 16 اردیبهشت ماه سال 1399 کرده است که می تواند مورد توجه صادرکنندگان قرار گیرد.

بر اساس آنچه ضرابی در مکاتبات خود به آن اشاره کرده است، حجم صادرات ایران به عمان طی یک ماه اخیر افزایش قابل توجهی یافته است. او در ادامه نامه خود آورده است: «شرایط بسیار مناسبی است تا صادرکنندگان ایرانی از شرایط حاکم بر بازار کشور عمان و نیز تسهیلات ایجاد شده استفاده بهینه کنند. در همین راستا به منظور بهره گیری حداکثری از فرصت پیش آمده با توجه به محدودیت های ایجاد شده در تبادل هیات های تجاری و برگزاری همایش ها و نشست های تخصصی در حوزه عمان این اتاق مشترک ضمن گردآوری دایرکتوری شرکت های تولیدی و تجاری عمان در رشته فعالیت های مختلف جهت استفاده از فعالان اقتصادی کشور نسبت به راه اندازی کانال اینستاگرامی به نشانی @iromcc با هدف برگزاری نشست های تخصصی در حوزه تجارت و سرمایه گذاری با حضور مدیران و مسئولان اقتصادی ایران و عمان در کانال این اتاق مشترک کرده است.

بر این اساس، اعضای اتاق تهران به منظور دریافت هرگونه مشاوره غیرحضوری در خصوص چگونگی ورود به بازار عمان می توانند با آرزو جمالی نظری، دبیرکل اتاق مشترک با شماره واتس اپ 09102460092 یا آدرس ایمیل info@iromcc.com تماس حاصل کنند.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 160
نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران