از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 515077 تاریخ : 1399/04/08-17:11:51
,5,4,
افزایش بی سابقه واردات نفت چین ازعربستان

در سال جاری میلادی رقم خورد

افزایش بی سابقه واردات نفت چین ازعربستان

واردات نفت خام چین از عربستان امسال 94.9 درصد و در ماه مه 71 درصد افزایش یافته است.

به گزارش بانک و صنعت به نقل از اویل پرایس، واردات نفت خام چین در ماه مه به طور بی سابقه ای افزایش یافت و وارداتش از عربستان، بزرگ ترین صادرکننده نفت، تقریباً دو برابر شد. واردات چین در پی بهبود تقاضای سوخت در بزرگ ترین واردکننده نفت جهان افزایش یافت و پالایشگاه ها در ماه آوریل نفت خام را با قیمت ارزان تری خریداری کردند.

براساس اطلاعات اداره کل گمرک چین، واردات نفت خام چین از بزرگ ترین تولیدکننده اوپک در سال جاری 94.9 درصد و در ماه مه 71 درصد افزایش یافته و به 2 میلیون و 160 هزار بشکه در روز رسیده است.

سطح صادرات عربستان در ماه گذشته از روسیه که بزرگ ترین تأمین کننده نفت چین بود پیشی گرفت. مقدار صادرات روسیه به چین یک میلیون و 820 هزار بشکه در روز بود و نسبت به ماه مه 2019، 21.3 درصد افزایش یافت.

سطح واردات نفت خام سالانه چین تا ماه مه، از عربستان 20.8 درصد افزایش یافت، این در حالی است که واردات چین از روسیه 17.8 درصد افزایش یافته است.

داده های اولیه اداره کل گمرک چین در اوایل ماه جاری نشان می دهد کل واردات نفت خام چین در ماه مه به بالاترین سطح و 11 میلیون و 340 هزار بشکه در روز رسیده است. با کاهش محدودیت های ناشی از ویروس کرونا و افزایش فعالیت های تولیدی، رکورد واردات نفت چین شکسته شد. این در حالی است که پالایشگاه ها با خرید ارزان ترین نفت خام در چند سال گذشته در ماه آوریل از فرصت استفاده کردند تا محموله ها را در ماه های بعدی تحویل بگیرند.

طبق داده های اداره گمرک، چین در ماه مه هیچ نفتی از ونزوئلا وارد نکرده است.

با این حال، داده های حمل ونقل نشان می دهد چین همچنان به دریافت نفت خام از ونزوئلا بیشتر از طریق انتقال کشتی به کشتی ادامه می دهد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 196
!تسهیلات شما آماده است اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران