در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم تعهدی به ضمانت ملل بانک پارسیان خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 518995 تاریخ : 1399/06/16-12:04:48
,17,
افزایش بیش از 30 درصدی سپرده های بانکی/ تهرانی ها در رتبه نخست

افزایش بیش از 30 درصدی سپرده های بانکی/ تهرانی ها در رتبه نخست

طبق اعلام بانک مرکزی مانده سپرده ها و تسهیلات بانکی در پایان خرداد سالجاری در مقایسه با مقطع مشابه در سال گذشته به ترتیب با افزایش 34.7 و 32.2 درصدی مواجه شده که تهران بیشترین رقم سرمایه گذاری را داشته است.

به گزارش بانک و صنعت، آنچه اطلاعات بانک مرکزی از وضعیت مانده سپرده ها و تسهیلات ریالی و ارزی بانک ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان خرداد امسال نشان می دهد، مانده کل سپرده ها بیش از 2900 هزار میلیارد تومان بوده که نسبت به خرداد سال قبل به میزان 34.7 درصد و نسبت به پایان سال گذشته معادل هشت درصد افزایش یافته است. همچنین، بیش ترین مبلغ سپرده ها مربوط به استان تهران با مانده بیش از 1500 هزار میلیارد تومان و کم ترین مبلغ نیز مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 7400 میلیارد تومان بوده است.

علاوه براین، مانده کل تسهیلات بیش از 2000 میلیارد تومان است که نسبت به زمان مشابه پارسال معادل 32.2 درصد و نسبت به پایان سال قبل به میزان 6.9 درصد با افزایش مواجه شده است.

طبق این گزارش، بیش ترین مبلغ تسهیلات مربوط به استان تهران بیش از 1300 هزار میلیارد تومان و کم ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 7000 میلیارد تومان است.

براساس اعلام بانک مرکزی، نسبت تسهیلات به سپرده ها بعد از کسر سپرده قانونی 77.8 درصد است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال قبل، به ترتیب 2.3 و 1.6 واحد درصد کاهش را نشان می دهد که نسبت مذکور در استان تهران 92.5 درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد 106 درصد است.

در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت ها و مؤسسات تولیدی سایر استان ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت های بانکی آنها از طریق شعب بانک ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می شود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 185
نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال نحستین ، بزرگترین شد قرعه کشی موبایلت اپلیکیشن پرداخت صاپ طرح آرامش پست بانک ایران