تعهدی به ضمانت ملل اپلیکیشن پرداخت صاپ در مقابل اعتماد شما؛ مسئولیم خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 311909 تاریخ : 1396/10/02-13:46:37
,5,
افرایش تولید پلیمر در مجتمع های مسیر خط لوله اتیلن غرب

افرایش تولید پلیمر در مجتمع های مسیر خط لوله اتیلن غرب

ارسال اتیلن به خط لوله اتیلن غرب 20 تا 30 درصد افزایش یافته و افزون برافزایش تولید پلیمرها با گریدهای متنوع واحد‌های پتروشیمی نیز همگی نسبت به سال گذشته با رکورد بالاتری تولید کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری بانک و صنعت؛ علی محمد بساق زاده مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مورد بالا رفتن رکورد تولید مجتمع های واقع در مسیر پتروشیمی های خط اتیلن غرب گفت: پتروشیمی لرستان اولین بار بالای 117درصد ظرفیت اسمی خود تولید می کند که این امر به دلیل تامین خوراک و کاتالیست با پژوهش و تحقیق کارشناسان داخلی و تغییر فرایند تولید واستفاده ازرآکتورهای موازی است یا پتروشیمی مهاباد متوسط بالای 105درصد ظرفیت اسمی خود تولید می کند که به دلیل تامین خوراک و برنامه ریزی مناسب و کسب مهارت‌های لازم نیروی انسانی شاغل در آن است.

وی در ادامه در مورد بالا تر بودن میزان تولید از ظرفیت اسمی گفت: معمولا هرواحد تا ظرفیت 110 درصد اسمی خود در شرایط نرمال می تواند تولید کند. اما تولید بالای 125 درصد نیازمند تغییر تجهیزات و ارتقا دستگاه ها است و آمار تولید واحد‌های خط لوله اتیلن غرب نشان دهنده تلاش این مجتمع ها به استفاده از بالاترین راندمان تولید و بهره‌برداری ازامکانات سرمایه‌گذاری شده است. علاوه بر این موفقیت دیگر خالی بودن انبارهای محصول مجتمع‌های پتروشیمی است و بیش از 3 روز گذشته محصول تولیدی ندارند که نشان دهنده گسترش بازاریابی های داخلی و خارجی است و واحدها ، توانستند با برنامه ریزی مناسب از تمام ظرفیت‌های خالی خود استفاده کنند.
عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مورد وضعیت فعلی تولید صنعت پتروشیمی گفت: با توجه به تامین خوراک و به حداقل رساندن تعمیرات اساسی تا اواسط آذر ماه سال جاری 38 میلیون تن تولید داشتیم که 7 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته و 14 درصد رشد فروش داخل و حدود 6 درصد رشد صادرات نسبت به سال گذشته بوده است.
مدیرکنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: درهمین راستا پروژه پردیس 3بیش از یکماه است که تولید تجاری خود را آغاز و اولین کشتی برای صادرات درحال بارگیری است و پتروشیمی کاوه نیز درحال راه اندازی اصلی و احیای کاتالیست است و تا پایان سال پتروشیمی کاوه یعنی بزرگترین تولید کننده متانول جهان با تولید روزانه 7هزار تن به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین پتروشیمی مرجان نیز در حال راه اندازی اولیه است و بزودی به تولید می‌رسد.
بساق زاده در مورد ترغیب بخش خصوصی به بهره‌برداری از متانول تولیدی در زنجیره ارزش و تولید محصولات میانی پتروشیمی گفت: متانول بازارهای مختلفی دارد و به عنوان مخلوط و یا سوخت به تنهایی استفاده می شود یا می تواند به پروپیلن یا الفین ها تبدیل شود بنابراین در دسترس بودن بازارهای مختلف برای یک محصول راهکار مهمی است اما اگر متانول به پروپیلن تبدیل شود دو بازار در اختیار تولید کننده خواهد بود حال اگر قیمت متانول در بازار بالا رفت کمتر تبدیل می شود ولی اگر تقاضا و قیمت برای پروپیلن بالا بود متانول در زنجیره مصرف می شود بنابراین قیمت بازار و تسلط بر آن اصلی ترین راهبرد برای هدایت بخش خصوصی به تکمیل زنجیره تولید خواهد بود.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 181
بانک سپه ، نخستین بانک ایرانی نشان بانک ، شروع یک زندگی دیجیتال طرح آرامش پست بانک ایران