از جیب آینده صدور کدبورسی و احراز هویت سجام خدمات دیجیتال بانک ایران زمین؛ تجربه ای متفاوت همراه بانک تمام عیار
آرشیو اخبار
روز
ماه
سال
پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري اسلامي ايران خانه ملت - خبرگزاري مجلس شوراي اسلامي پرتال جامع قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران logo-samandehi
  • | انصراف
به کانال تلگرام بانک و صنعت بپوندید بانک و صنعت را در اینستاگرام دنبال کنید
شماره: 516759 تاریخ : 1399/05/06-10:13:13
,10028,
افتتاح 12 ایستگاه مترو تا پایان سال+اسامی ایستگاه ها

افتتاح 12 ایستگاه مترو تا پایان سال+اسامی ایستگاه ها

مدیرعامل متروی تهران اعلام کرد که با تزریق پول فروش اوراق مشارکت و بودجه شهرداری می توان تا پایان سال 12 ایستگاه مترو را افتتاح کرد.

به گزارش بانک و صنعت، علی امام در مورد برنامه های متروی تهران در پی انتشار اوراق مشارکت سال 1398 گفت: مهلت انتشار و فروش اوراق مشارکت سال 1398، 31 تیرماه بود که تا پول فروش این اوراق به دست مترو برسد حدود دو ماه زمان می برد.

وی با بیان این که نیمی از اوراق مشارکت سال 1397 که در اختیار بانک آینده بود به حساب متروی تهران واریز شده است، اظهار کرد: از این 910 میلیارد تومانی که در اختیار بانک آینده بود هنوز 50 درصد آن که سهم دولت است آزاد نشده هرچند که معاملات مالی شهرداری تهران در تلاش است که هرچه زودتر این مبلغ را نیز رهاسازی کند.

مدیرعامل متروی تهران با بیان این که اگر پول اوراق مشارکت سال 1397 - 1398 به متروی تهران برسد اتفاقات خوبی رخ خواهد داد، تصریح کرد: از 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکتی که برای سال 1398 مترو در نظر گرفته شده 900 میلیارد تومان متعلق به خط 6 و 7 و 100 میلیارد تومان متعلق به خط 3 است که می توانیم براساس برنامه حداقلی حداقل 12 ایستگاه مترو را افتتاح کنیم.

امام با بیان این که به غیر از منابع ناشی از انتشار اوراق مشارکت، در بودجه شهرداری نیز 2800 میلیارد تومان بودجه برای مترو در نظر گرفته اند که امیدواریم با توجه به شرایط مالی فعلی شهرداری حداقل 50 درصد آن یعنی 1400 میلیارد محقق شود، اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در صورت تحقق این 3300 میلیارد تومان پیش بینی شده در اوراق مشارکت و بودجه شهرداری می توانیم تنها ایستگاه باقیمانده خط 3 مترو یعنی اقدسیه را افتتاح کنیم.

مدیرعامل متروی تهران اضافه کرد: در خط شش ایستگاه های امیرکبیر، تربیت مدرس، شهرک آزمایش، مرزداران، یادگار امام، اشرفی اصفهانی و شهید ستاری که مجموعا هفت ایستگاه خواهد بود، افتتاح می شود.

وی افزود: در خط هفت مترو نیز چهار ایستگاه برج میلاد، بوستان گفت وگو، میدان قیام و شهید محلاتی تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.ارسال به دوستان با استفاده از:

نظر کاربران

Memory usage: 191
طرح آرامش اپلیکیشن پرداخت صاپ پست بانک ایران